№ 6 (126), 2012 газети «Отчий поріг»

В обороні рідного слова

Полеміка довкола мовного питання точиться всі двадцять із гаком років незалежності України. А становище української мови все погіршується, і для цього не треба робити різні дослідження. Особливо тривожний стан виник із приведенням до освітянської влади великого "реформатора" Табачника, який поспішає зруйнувати все досягнуте за останні роки становлення України. Тягнеться його удавка й до Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика, котрий відбувся вже в 12-й раз.
 
Ось і цього разу в затишному приміщенні Національного театру ім. І.Франка відбулася заключна частина великомасштабного дійства. Це стало можливим завдяки підтримці справжніх патріотів України, сущих у різних куточках планети, оскільки держава самоусунулася від патріотичного руху дітвори. Дійство було справді хвилюючим. В залі можна було побачити щасливих переможців конкурсу, вчителів і дітей із різних куточків України. Задавали тон виструнчені богунці. Із світлим благословенням виступив митрополит Київський і всієї Руси-України Філарет. Коротке слово мовив і голова Ліги українських меценатів відомий благодійник Володимир Загорій. А далі впереміж із концертними номерами відбулося вручення багатьох нагород цьогорічним переможцям, серед них і стипендій Президента України. Присутні мали можливість почути виконавчого директора Ліги, який по суті тримає на плечах весь тягар конкурсних клопотів, Михайла Слабошпицького, голови Національної спілки письменників України Віктора Баранова, відомого письменника Юрія Щербака, поета й народного депутата України Павла Мовчана та багатьох інших.
 
Слід сказати, що на урочистому закритті були присутні і члени нашого земляцтва: поети Дмитро Головко та Леонід Горлач, журналісти Віталій Коваленко, Михайло Малаш й Сергій Панкратьєв, поетка Надія Кольцова та її чоловік агроном Леонід, дослідник Микола Букатий та інші, всього близько двадцяти чоловік. Так що й наші свідомі сіверяни стоять в обороні українського слова, чи не єдиного оберега народу.
 
Валентин АВДЄЄНКО

 

Прикріплений файлРозмір
Otch_p6.12.pdf1.61 MБ