Земляцьке свято – веселка многоквітна

  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.
  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.
  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.

Вже з 8-ї ранку на Майдані кипить робота – йде монтаж наметів та інформаційних стендів про діяльність земляцьких організацій 17-ти областей України: Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської.

Поступово намети наповнюються інформаційними матеріалами про здобутки регіонів (книги, газети, рекламні буклети тощо). На моніторах, облаштованих на наметах, транслюються документальні фільми, рекламні ролики про віхи розвитку регіонів, їх духовну спадщину, архітектурні шедеври, старовинні церкви, про найцікавіші туристичні маршрути та ін.

На Майдані збираються земляки, гуртуються біля наметів, з цікавістю оглядають стенди, на яких розміщена інформація про етапи створення та розвитку земляцького руху, про найголовніші події в житті земляцьких організацій, про земляків, знаних не лише в Україні, а й далеко за її межами.
Біля наметів та в різних куточках Майдану звучать мелодії, притаманні саме тому чи іншому регіону України. Виступають творчі колективи, майстри мистецтв, дитячі художні колективи, аматори, які презентують культурно-мистецькі особливості різних етнічних зон України.

Зачаровують своїми голосами жіночки з гурту «Волинянка» (Поліський край, Волинь), запальними танцями порадували дітлахи дитячого художнього колективу «Цвітень» (школа дитячих мистецтв, Ужгород), приворожили земляків зачарованою мелодією бандуристи з Полтави, чумацькі пісні подарували землякам майстри творчого колективу «Чумацький шлях» (Черкаси).

Але найбільше глядацьких симпатій завоював Михайло Твердий – людина-оркестр (Сіверщина, Чернігівська область). І солов’ї, і зозуля, і щемлива трембіта, і лірична сопілка, і запальна гармоніка – одним словом, у Михайла Твердого співає все: березова кора, пелюстка троянди, патичок із соняха, глечик і навіть тин.

На Майдані – величезне земляцьке свято!
Своєрідним орієнтиром у земляцький рух стає і прес-конференція, яку провів під святковий гамір голова Всеукраїнської асоціації земляцтв, голова Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві Віктор Ткаченко.

Не оминули своєю увагою земляцьке свято і очільники міської влади – заступник Київського міського голови Добруцький Ігор Ігоревич та начальник Головного управління з питань внутрішньої політики Гончарук Віктор Олександрович. Вони з цікавістю оглянули експозиції, взяли участь у прес-конференції та пообіцяли тісно співпрацювати з Асоціацією земляцтв і земляцькими організаціями областей.

Дружною громадою з’явилися на родинне свято наші земляки – Чернігівці, яким є чим гордитися – адже їх експозиція відзначалася особливим розмаїттям.
Біля намету Чернігівського земляцтва можна було не лише ознайомитися з виданнями земляцтва і земляків, а й одержати в дарунок на згадку примірник часопису «Отчий поріг», інформаційно-аналітичний вісник про благочинні справи земляків на своїй малій батьківщині, збірочку Українських народних пісень.