Відбулися підсумкові збори Сосницького відділення

  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.
  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.
  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.

Минулої п’ятниці, 7 грудня, відбулися підсумкові збори Сосницького відділення земляцтва, на яких розглянули кілька питань, зокрема, звіт про роботу в минулому році та план на наступний рік.

Традиційно учасники зборів змогли завчасно ознайомитися зі звітом і проектом плану, а тому більше часу мали на обговорення зробленого та на те, що треба зробити майбутнього року.

Було внесено ряд слушних пропозицій.

Петро Пархоменко - заслужений працівник промисловості України, почесний громадянин м. Києва у своєму виступі обґрунтував те, що молодь (діти і онуки чернігівських киян) - це перспектива подальшого розвитку нашого земляцтва.

Микола Волощук – академік, заслужений будівельник України, вважає за необхідне звернути увагу всіх впливових земляків на необхідність конкретної підтримки того, що наполегливо робить голова відділення в плані належного вшанування пам’яті Олександра Петровича Довженка, як того він заслужив.

Володимир Кос’яненко - заслужений архітектор України, що відзначився при відбудові об’єктів Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» в Батурині, взяв на себе зобов’язання вирішити всі питання щодо встановлення пам’ятника Олександру Петровичу Довженку біля Сосницької гімназії його імені, який був виготовлений відомим українським скульптором Анатолієм Фуженком, але не встановлений. 1974 року на території батьківської садиби нашого геніального земляка було встановлено другий варіант повно-фігурної композиції, а перший залишився чекати свого часу. На думку Володимира Івановича цей час настав.

Олег Тарасенко - доктор технічних наук, син відомого вченого історика та дипломата Василя Тарасенка щиро подякував голові відділення Олексію Орєховичу за роботу щодо вшанування пам’яті визначних земляків, а також озвучив своє бачення наслідків цієї роботи для користі району, області, держави.

У ході обговорень не залишили поза увагою й заплановане, виконання якого перейшло на наступний рік. Так, наприклад, заслужений працівник культури України Дмитро Єсипенко в поточному році зобов’язувався забезпечити проведення ремонту будинку Смирнових у с. Козляничі, де буде розміщуватися музей відомого вченого-нейрохірурга, санскритолога Бориса Смирнова.

Також було вирішено особливу увагу надавати вжиттю заходів щодо забезпечення виконання Указу Президента України «Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка» від 03.07.2012 р. №430/2012.

В ході зборів голова відділення відзначив, що поточного року йому заплановане активно допомагали виконувати: Валентина Артюх (родом з с. Змітнів), Микола Волощук (родом з с. Волинка), Михайло Давиденко (родом з с. Велике Устя), Михайло Кашич і Галина Орєхович (родом з с. Авдіївка), Петро Пархоменко (родом з с. Спаське) та інші.

Галина ОРЄХОВИЧ