Щире зізнання Віктора Ющенка

2 лютого в Міжнародному виставковому центрі, що на Броварському проспекті столиці випадково зустрівся з Віктором Ющенком, Президентом України в 2005-2010 роках.

Не міг залишити поза увагою своєї цікавості запитання про те: чому Віктор Андрійович в 2010 році не підписав Указ про присвоєння звання Герой України (посмертно) Олександру Довженку, українському письменнику, кінорежисеру, кінодраматургу, художнику, класику світового кінематографа?

Моє запитання викликало у нього ще більшу цікавість, а тому довелося пояснити про те, як виконуючи доручення голови Сосницького відділення столичного Чернігівського земляцтва Олексія Орєховича впродовж серпня 2009 – лютого 2010 років відповідав за телефонний зв’язок з Керівником Служби забезпечення діяльності Комісії державних нагород та геральдики Секретаріату Президента України, відповідальним секретарем Комісії Володимиром Репринцевим.

В останній телефонній розмові Володимир Федорович повідомив мені, що оскільки Олександр Довженко ще за радянських часів був обласканий всілякими нагородами, присвоювати йому високе звання недоцільно.

Вислухавши мої пояснення, Віктор Андрійович зізнався, що йому зі Служби  не доповідали про існування нагородних документів щодо присвоєння звання Герой України (посмертно) Олександру Довженку.

Зізнання було настільки щирим, що не викликало в мене жодного сумніву щодо кваліфікації вчинку чиновника з Комісії.

А ще Віктор Андрійович поцікавився в мене: чому тоді до нього особисто з нагородними документами не зайшли керівники області або хтось із відомих земляків-чернігівців?

Микола ВОЛОЩУК,

заслужений будівельник України,

учасник ініціативи присвоєння звання

Герой України (посмертно) Олександру Довженку