Розпочалася підготовка до 120-річчя Павла Тичини

25 жовтня 2010 р. у мистецькій вітальні Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини в м. Києві відбулося творче обговорення аудіокниги поезій Павла Тичини "Сила і ніжність болю". Після прослуховування аудіокниги зал вибухнув оплесками. Виконав поезії Павла Тичини народний артист України Олександр Биструшкін, музику взято з творчого доробку Бориса Лятошинського. Ця аудіокнига -- четверта в проекті О. Биструшкіна "Твої сини, Україно, -- твій біль, твоя слава". Творчий колектив, який працював над аудіокнигою -- артисти, музикознавці, режисер, худодник -- раді були почути зауваження, побажання, відгуки про свою роботу, щоб перед остаточним тиражуванням дисків виправити усі помилки та максимально врахувати зауваження. Адже те, що ми робимо та пов"язуємо з іменем генія української поезії Павла Тичини -- повинно бути бездоганним.

З презентації цієї аудіокниги у січні 2011 року розпочнеться відзначення 120-річного ювілею Павла Григоровича Тичини.

Ми дякуємо "Чернігівському земляцтву", що не лишилися осторонь нашого заходу. Нам надзвичайно важлива думка земляків Поета. Перед присутніми виступили та поділилися своїми враженнями головний редактор газети "Отчий поріг" Леонід Никифорович Горлач та виконавчий директор Товариства "Чернігівське земляцтво в Києві" Тетяна Андріївна Літошко. Власне, вони разом із знаним поетом, Героєм України, головою Укранського фонду культури, головою Комітету з Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Борисом Іллічем Олійником задали розмові діловий тон. Після них брали слово й висловлювали свою думку знані музикознавці, композитори, педагоги, письменники, науковці.

Один з ініціаторів та засновників Бобровицького районного мистецького конкурсу "Добридень тобі, Україно моя" Т. А. Літошко доречно зауважила, що після прослуховування аудіокниги з таким майстерним виконанням віршів Павла Тичини, усі школярі району будуть мріяти стати учасниками конкурсу, щоб так само гарно прочитати поезії улюбленого поета-земляка.

Після прослуховування аудіокниги віршів Павла Тичини "Сила і ніжність болю" не можна лишитися байдужим до написаного геніальним Поетом. Навіть ті, хто скептично ставився до його доробку та, подекуди, дозволяв собі в"їдливі коментарі й оцінки, послухавши диск, зловлять себе на думці, що вони не знали Поета Павла Тичину, а жили в полоні чужих думок.

Ми переконані, що аудіокнига, яка вийде до 120-річного ювілею Павла Григоровича Тичини, зробить кожного, хто її послухає, щирим прихильником української поезії.