Про невмируще «Слово»

Яскрава пам’ятка слов’янської словесності «Слово о полку Ігоревім» – це один із всесвітньовідомих шедеврів культури. Багато науковців, істориків упродовж століть губляться в пошуках, хто ж його написав. Серед них і наш земляк Святослав Воїнов, який народився в січні 1942 року в Новгород-Сіверському. 35 років життя Святослав Святославович присвятив вивченню цього питання і став чи не найбагатшою людиною нам планеті, зібравши понад 15 тисяч унікальних експонатів.

З ініціативи Національного музею літератури України, до якої приєдналося Новгород-Сіверське регіональне відділення нашого товариства, була проведена наукова конференція та презентація виставки «Слава дзвенить у Києві…» до 825-річчя видатної пам’ятки старовини. Захід співпав з 20-ю річницею створення С.Воїновим музею-заповідника «Слова…» у Новгород-Сіверську.

Конференцію відкрила доктор філологічних наук Оксана Сліпушко, а вів її член-кореспондент НАНУ Микола Сулима. Прикметно, що в роботі конференції взяли участь представники нашого товариства Микола Засульський, Василь Устименко та Микола Ткач, який виступив з цікавими гіпотезами щодо історії назв населених пунктів Сіверщини. Окрім того учасники цікавого і пізнавального заходу мали можливість переглянути розміщені в трьох залах музею добрих 600 експонатів. На виставці вражаюча палітра предметів: книги, живопис, графіка, документи на багатьох мовах світу. Зацікавила багатьох картина із зображенням князя Ігоря, написана шматком вугілля та багато інших шедеврів.

Всі учасники конференції зійшлися в одному: колекція – унікальне надбання держави, а тому вона має знайти приміщення у столиці для усіх 15 тисяч експонатів. Називалося і прізвище колишнього Президента України Л.Д.Кучми, вихідця із Новгород-Сіверщини. Тепер справа за практичними діями, якщо ми гідні великої слави далеких пращурів.