До 120-річчя від дня народження П.Г. Тичини

warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.

Дякуючи малярському обдаруванню Павла Григоровича Тичини ми з Вами знаємо, якою була криничка край села Піски, якою була родинна хата, в якій народилися усі 13 дітей Григорія Тимофійовича та Марії Василівни Тичин, яким були могили батьків Поета.

На малюнку Павла Тичини, представленому на сторінках газети, видно, що біля могилок батьків стояли хрести особливої форми. Такі хрести раніше ставили над похованнями у північно-східних регіонах України. Біля могили батька – Григорія Тимофійовича Тичини – стояла й капличка, в якій можна було запалити свічку й помолитися.

Наприкінці грудня 1942 року, під час палежу села, згоріли й хрести, й капличка. У 1981 році були впорядковані могили батьків Павла Григоровича. На жаль, пройшло майже 30 років, перш ніж до нас прийшло усвідомлення необхідності відновити могили батьків Поета в такому вигляді, як то було раніше.

Використовуючи малюнок Павла Григоровича, родина Тетяни та Романа Сосновських виготовили конструкцію хрестів за ескізами Поета та встановили їх разом із школярами й вчителями пісківської школи. Тепер учні приносять до цих могил квіти, калину, запалюють лампадки. Мабуть, це для них урок пам´яті по відношенню не лише до Павла Григоровича, а й до своїх рідних, які пішли в позасвіти і звідти спостерігають за нашим життям і вчинками.