Земляки відвідали земляків у Грузії

Група земляків - членів Чернігівського земляцтва на чолі з Сергієм Кудіним нещодавно відвідали заморського сусіда Грузію з метою налагодження дружніх стосунків з нашими земляками - вихідцями з Чернігівщини, які нині мешкають у Грузії.
Відбулася зустріч з найдавнішими поселенцями-чернігівцями В Грузії - багаточисельною родиною Мартиненків.
А сталося це так. У 1884 році служивий козак Моісей Мартиненко з села Мартинівка поблизу м. Чернігова, який завершував на той час строкову 25-річну службу в царському війську, з своею дружиною Євдокією попросили довічного пристанища у далекій Грузії. З височайшої згоди графа Воронцова козаку Мартиненку був виділений земельний наділ та видано дозвіл на постійне проживання. Родина Мартиненків, на той час Українських Грузинів, народила шестеро синів: Кирила, Тараса, Михайла, Миколу, Івана та Панаса, від яких і пішов рід Мартиненків, який на сьогодні має ціле поселення з 84 дворів родин на прізвище Мартиненко. А скільки Мартиненків вилетіло з родинних гніздечок та розвіялося по Грузії, Мартиненків вже й порахувати не змагли.
А що ще бачили і чули наші земляки у далекій Грузії - читайте в наступному номері "Отчого порогу" цікаву і змістовну розповідь Сергія Кудіна. Фоторепортаж з поїздки буде розміщений на сайті найближчими днями.