"Всі і давність, і обнова - українська мова"

До 120-річчя видатного українського поета Павла Григоровича Тичини Літературно-меморіальним музеєм-квартирою його імені спільно з Товариством "Чернігівське земляцтво" в Києві та за підтримки районного відділу освіти оголошено конкурс серед школярів Бобровицького району, який названо словами з вірша П.Тичини "Слово" - "Вся і давність, і обнова - українська мова".

Оголошений конкурс триватиме 5 років (до 125-річчя Павла Тичини) і покликаний серед старшокласників району виявити літературно обдарованих молодих людей, допомогти їм у творчому становленні, посприяти у подальшому літературному поступі. Проводитиметься конкурс двічі на рік - в січні, до Дня народження Павла Григоровича Тичини та у вересні, до Дня його пам"яті. Авторитетне жюрі, до складу якого входять відомі поети старшого покоління та молодої генерації, визначатиме кращі роботи. Автори цих робіт впродовж 5 місяців отримуватимуть стипендії від Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини.

Перший конкурс відбувся 16 квітня 2011 року на базі Бобровицької ЗОШ І-ІІІ ст. Старшокласники виконували 4 творчих завдання. Переможцями конкурсу стали ЛЕСЯ ВИХОР (Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.), ЯНА ВОЙТКО (Кобижчанська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІРИНА ШИШЕВСЬКА (Бобровицька гімназія). Вони вже отримали свої перші стипендії.

Обрати переможця було нелегко, бо майже усі роботи відзначалися оригінальністю, щирістю, елементами творчих починань. Для підтримки нашої талановитої молоді ми прийняли рішення видати збірочку кращих оповідань, написаних конкурсантами.

12 травня 2011 року 0 12.00 у мистецькій вітальні Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини в м. Києві відбудеться зустріч організаторів та учасників конкурсу "Вся і давність, і обнова - українська мова", їх викладачів, батьків, на якій буде презентована і подарована учасникам творчого змагання збірочка з їх оповіданнями.

Бажаємо нашій творчій молоді щасливого злету їх таланту!