У Ріпках ярмарок

У Сорочинцях добре, у Симбірську добре, і в Прилуках гарно, а у Ріпках -краще. Подібне, щойно зімпровізоване попурі то там, то сям звучало останньої вересневої суботи на велелюдному центральному майдані Ріпок. Атож, сюди, на Ріпкинський ярмарок, з'їхалися люди не лише з усього району, але й з обласного центру, самої столиці та гості з сусідньої Білорусі -керівництво Лоєвського району.

У центрі уваги зазвичай делегація Чернігівського земляцтва. Цього разу були там Валентин Усик, Володимир Федяй, Надія Мурашко, Поліна Сафонова, Анатолій Буленок, Олександр Брагинець та Ігор Коваленко на чолі зі своїм багаторічним ватажком Володимиром Коваленком.
Все дійство відбувалося під егідою 56-ї річниці визволення району від фашистських загарбників, Дня Ріпок та традиційного жнивування. Насамперед наші представники завітали до добре знайомої установи райдержадміністрації, аби привітати новообраного голову Віктора Петровича Бугая з обранням на високу посаду і побажати йому міцного здоров'я, аби на довгі роки вистачило його на мудре і стабільне керівництво районом. Потім гості разом з господарями попрямували до пам‘ятника воїнам-визволителям, де поклали квіти тим, хто поліг, визволяючи ріпкинський край від фашистської навали, адже при визволенні району тут знайшли свій останній спочинок понад шість тисяч бійців - вихідців з усіх усюд колишнього Союзу.

Виступаючи на відкритті ярмарку, Володимир Коваленко зокрема сказав: „Визначально, що сьогоднішнє свято збіглося із завершенням польових робіт у районі, і трудовий люд має повне право на заслужений перепочинок і з гордістю представити плоди своєї праці, дарунки стиглої осені. А пишатися нашим краянам є чим: зібрано великий врожай картоплі і зернових і це вселяє надію, що проблеми, пов'язані з кризою, почали вирішуватися. Запрацювали промислові підприємства. Отже, намічені соціальні програми успішно здійснюються. Доклали своїх зусиль, аби допомогти рідному
районові, і столичні земляки. Розвиваються ділові і культурні зв'язки між мешканцями району і киянами. Земляки передають бібліотекам району художню літературу, школам - комп'ютерну техніку і підручники, надають активну допомогу у збереженні та відбудові історичної спадщини. Вже традиційною стала допомога молодим ріпкинцям у вступі до вузів, а кожного Нового року сто школярів отримують запрошення на головну ялинку України у Київ. Кожен член осередку зобов'язався зробити бодай одну добру справу для рідного району.

Закінчилося свято великим концертом художньої самодіяльності, народним гулянням та феєрверком.