Прилуцьке відділення земляцтва звітує

warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.

Прилуцьке відділення земляцтва звітує

29 листопада 2011 року в приміщенні Міжнародного виставкового центру відбулися загальні збори Прилуцького (Срібнянського, Талалаївського)  осередку Чернігівського земляцтва. Ця традиційна зустріч земляків проходить кожного року і збирає всіх прилучан, срібнянців, талалаївців, що мешкають зараз у Києві, але не втратили зв'язок з малою Батьківщиною і роблять дуже багато добрих справ, щоб підтримати своїх земляків.

На збори завітали й почесні гості - присутні були делегації з міста Прилуки, а саме  Беркут Ю.В. – Прилуцький міський голова, Беркут Л.М. – дружина міського голови, Клименко Т.М. – управління освіти, Правосуд О.М.- секретар міськради, Місан Г.В.- заступник  міського голови, Папазов В.В.- радник міського голови, а також  делегація з Срібнянщини : голова Срібрянської райдержадміністрації  Власенко О. Д., Віденко М.П.- головний лікар ЦРБ, Куделя О.П.- селищний голова смт Срібне.

Від Ради товариства «Чернігівське Земляцтво» були присутні Літошко Т. А. – перший заступник Голови Ради - виконавчий директор Ради товариства та Пушкарьов В.В. – заступник голови Ради товариства.

Після теплих привітань і неформального спілкування в затишній атмосфері конференц залу Міжнародного виставкового центру, учасники зборів перейшли до основної частини заходу, заслухали звіт Голови Прилуцького (Срібнянського, Талалаївського) осередку Кривоноса Павла Олександровича про проведену роботу за минулий  2011 рік.

Звітувати, як і завжди було про що…

                 За звітний період значну роботу зробили члени нашого  відділення. Так  Борис Степанович Харитонов в цьому році провів творчі зустрічі з земляками Чернігівщини – с. Линовиця Прилуцького району, с. Срібне, місто Ніжин, с. Пліски Борзнянського р-ну, в планах – с. Талалаївка. Та особливо цікавий захід Борис Степанович провів в  своєму рідному селищі Ладан, де прийняли участь: Голова ради Товариства Ткаченко В.В., Літошко Т.А., Борщ М.І., Медвідь П.І., Майдан І.Г. та інші.

Поета Микола Володимирович разом з Харитоновим Борисом Степановичем, Волохом Дмитром Степановичем, Денисенком Анатолієм Васильовичем організували  та здійснили поїздки з культурною програмою на Срібнянщину, а також  прийняли участь в формуванні бібліотечки для району, підготовці і проведенні вечора випускників, а також осіннього ярмарку в с. Срібному.

Велика делегація земляків приймала участь у святкових заходах при відкритті пам’ятника Святому Іосафу в м. Прилуки. До пам’ятника було покладено квіти. Земляки мали можливість прикластися до святих мощей святителя, а також приймали участь у заходах до 100-річчя канонізації Іосафа Бєлгородського в м. Бєлгороді.

Земляки нашого відділення вийшли з ініціативою надати допомогу у створенні виноградника в Густині з перспективою виготовлення церковного вина «Густинська долина». Для виконання задуманого за дорученням П. Кривоноса, М. Гордієнка, О. Білича в м. Одеса було закуплено 200 саджанців винограду та завезені до монастиря. Микола Іванович Халимоненко підготував літературу з правилами посадки і дав матушкам практичні настанови в посадці саджанців. А Валентина Гордієнко на виставці вина, що проходила в Києві, зібрала матеріали по переробці винограду та передала до монастиря.

Земляки з с. Линовиця О. Білич, В. Омельченко, брати Сергій та Роман Назарко за участю Харитонова Б.С. 9 травня на день Перемоги в с. Линовиця організували справжнє святкове дійство: футбольний матч між селищною командою і командою Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв (Київ), рахунок матчу – перемогла дружба. Потім відбувся концерт за участю заслуженого артиста Бориса Харитонова та самодіяльного хору Генеральної дирекції.

Продовжувалась робота по проекту «діти», в якому приймають активну участь земляки відділення. Микола Халимоненко зі своєю командою редакції дитячого журналу «Яблунька» та за допомогою Голови відділення Павла  Кривоноса організували поїздку Київського лялькового театру до м. Прилуки. Артисти на сцені міського будинку культури  для дітей з малозабезпечених сімей міста і району дали два спектаклі: «Лісова пісня» та «Золотий ключик». Для шкіл та бібліотек району була організована підписка на дитячий журнал «Яблунька».

Євгенія Макаренко зі своєю молодою командою з Університету Міжнародних Відносин піклується за дитячим будинком «Надія». Дітям з дитячого будинку «Надія» було надано суттєву допомогу :  масажні столи; стільці для дітей; компьютер, коляски, солодощі та 8 тис. гривень допомоги.

Продовжуючи дитячу тематику, хочеться  повідомити, що наше відділення прийняло активну участь у загальноземляцькому дитячому конкурсі «Поетичні струмочки сіверського краю». Виділено кошти для нагородження переможців конкурсу, прилучан: Власенко Богдан – 1 місце (1000 грн.), Петренко Діана – 3 місце (500 грн.).

Протягом цього року,  згідно затвердженого плану значна робота проведена по підготовці до відкриття Шевченківської світлиці в місті Прилуки. Більш детально про це розповів ініціатор ідеї та виконавець Борис Войцехівський.

             Він доповів землякам,  яка  велика  робота, пов’язана з підготовкою музею-кімнати «Шевченківська світлиця» планується в м. Прилуки :  це і організація поїздки до м. Прилуки з метою підбору приміщення для облаштування в ньому музейної кімнати «Шевченківська світлиця», звернення до Комітету з національної премії України, видавництв: «Дніпро», «Веселка», та «Мистецтво» для організації та проведення роботи щодо підборки та збору  друкованої продукції (книг, малюнків, фото копій, тощо), опрацювання разом з керівництвом м. Прилук питань, пов’язаних з проведення ремонтних робіт в приміщеннях, наданих для розміщення музейної експозиції «Шевченківська світлиця»; оформлення репродукцій картин  нашого земляка Олександра Івахненка: виготовлення великих рамок та «паспарту» під замовлення та інше.

Потім виступили  Прилуцький міський голова Беркут Ю.В. і голова Срібнянської райдержадміністрації  Власенко О.Д. Розповідали  про стан справ у нашому рідному місті Прилуки і на Срібнянщині,  поділилися планами на майбутнє.  У своїй промові наголосили, що тільки в тісній співпраці нашого відділення з владою на містах,  ми досягнемо спільної мети, а саме процвітання, добробуту  і покращення стану справ на нашій малій Батьківщині. Прилуцька міська адміністрація нагородила активістів нашого осередку пам’ятними відзнаками.

              Було про що поговорити і планів на майбутнє теж було запропоновано багато, але час спливав. Після неформального спілкування за фуршетом, лунали пісні і тости, атмосфера піднесення і свята але й відчувалась ностальгія, що так мало часу побули разом.

              Користуючись нагодою,  від імені всіх членів нашого осередку висловлюю щиру подяку керівнику нашого відділення Павлу Кривоносу і  виконавчому директору Ради товариства Чернігівське Земляцтво Тетяні Літошко за надану  чудову можливість хоча б раз на рік зустрічатись з земляками і відчувати свою причетність до таких добрих  і важливих справ, які є метою діяльності Товариства «Чернігівське земляцтво».

                                                                                                                       А. Поплавська.