У п’ятницю, 27 січня, в Міжнародному виставковому центрі на Лівому березі відбулася конференція Чернігівського земляцтва в м. Києві, на якій було розглянуто ряд нагальних питань земляцького життя, присвячених підсумкам роботи в 2011 році, планам на 2012 рік і проведенню загальних зборів 10 лютого поточного року.
Було обрано президію, до якої, окрім Віктора Ткаченка, увійшли Володимир Желіба, Андрій Пінчук, Павло Кривонос і Сергій Кудін.
З доповіддю виступив голова земляцтва Віктор Ткаченко:
Шановні земляки!
На конференцію запрошені представники всіх відділень і об’єднань нашого земляцтва відповідно до квоти, а також журналісти деяких провідних засобів масової інформації України. Отож маю честь ознайомити присутніх із результатами нашої роботи впродовж минулого року.
Більше року земляцький штаб перебрався з правого на лівий берег Києва, так би мовити, ближче до малої батьківщини. Загалом, це не вплинуло на стиль і обсяги роботи як офісу, так і відділень, а також ветеранського, чорнобильського, молодіжного об'єднань. Переважно на базі Міжнародного виставкового центру відбувалися засідання Ради земляцтва, зібрання більшості відділень, на яких координувалися спільні дії. Всі ці заходи проводилися відповідно з Угодою, ухваленою на минулих загальних зборах земляків. Хотів би відзначити бодай кілька особливо помітних напрямків нашої роботи та конкретних фактів, які запам’яталися особливо.
За планом відбувалися традиційні заходи віншування наших ювілярів, участь у святах з нагоди міст і сіл Сіверщини, ярмарках, ювілейних датах видатних земляків як у державному масштабі, так і в місцевому. Досить багато таких подій стали можливими завдяки наполегливості та ініціативності саме членів нашого земляцтва, адже в Києві трудяться здебільшого люди, заряджені енергією високої духовності, патріотизму.
Саме в нашому середовищі народилася ініціатива проведення масштабного конкурсу серед школярів області «Поетичні струмочки Сіверського краю», що увінчався врученням премій переможцям і виданням книги віршів. Побачили світ і нові книги наших земляків - Василя Устименка, Миколи Обушного, Миколи Ткача, а також вагоме колективне дослідження «Сіверські скрижалі». Наприкінці року свій 10-річний ювілей відзначила наша газета «Отчий поріг».
Продовжувалося плідне співробітництво із медичними установами, навчальними закладами, закладами культури області з метою надання медичної фахової допомоги.
Багато важливих заходів на рахунку ветеранського об’єднання. Особливо корисним і повчальним став автопробіг «Дорогами пам'яті», під час якого були впорядковані пам’ятники в ряді населених пунктів Козелецького та Чернігівського районів. Це важливо, оскільки більшість пам’ятників в області на могилах воїнів-визволителів знаходиться в занедбаному стані.
Ще більше згуртувала земляків традиційна мандрівка на теплоході до Десни та волейбольний турнір між молоддю кількох земляцтв.
Підтримувалисяся плідні зв’язки з Чернігівським земляцтвом у Москві, з Об’єднанням українців Росії. Розширювалися міжнародні зв’язки земляцтва й з іншими країнами. Так, Сергій Кудін і Петро Катіман налагодили стосунки з земляками в Грузії, брати Ковтуни піднімали авторитет України в Китаї, Росії, наші делегації побували на Харківщині, Житомирщині, Черкащині. Продовжувало патріотичну роботу відділення на чолі з Михайлом Худобцем у далекому Томську.
Насамкінець повідомлю, що ми завершили удосконалення структури нашої громадської організації у відповідності з новими правовими нормами, спільно з керівниками відділень працюємо над уточненням списків членів земляцтва, займаємося поточними питаннями.
На жаль, не всі відділення працювали так, як треба. Практично завмерла робота в Щорському, Ніжинському, Семенівському та Варвинському відділеннях. Активу цих відділень час змінити ставлення до справи, за яку взялися!
На знамені нашого земляцтва серед основних заповідей є й таке: любити свою малу батьківщину, свою Чернігівщину, любити не тільки на словах, а й всіляко допомагати їй у виході зі скрути. Наша область майже по всіх показниках опинилася на останніх місцях серед областей держави. Це не може не хвилювати тих сіверян, які не тільки живуть у столиці, а й ще можуть допомогти землякам як не чисто матеріально, то через різні наявні важелі впливу — адже в колективі чимало знаних державних і політичних діячів, бізнесменів, працівників культури, авторитетних журналістів. Незважаючи на різномаїття політичних позицій, більшість земляків, об’єднаних у відділення, зуміли зробити чимало корисного в благодійницькій сфері. Хочеться згадати про найважливіші факти доброчинності, так би мовити, первинного рівня. Вони включають у собі різні напрямки: соціально-економічний, освітній, соціальний захист та охорона здоров'я, культурний, охорона духовної спадщини, краєзнавство та розвиток сучасної культури. В розрізі відділень панорама доброчинства за минулий рік має наступний вигляд.
Бобровицьке відділення
За сприяння земляків до міського бюджету з державного додатково спрямовано 1,5 млн. гривень і передано 30 тис. гривень приватних коштів. Передано комп’ютер центральній районній бібліотеці, а також 40 тис. гривень на ремонт Кобижчанської загальноосвітньої школи. Придбали 25 ноутбуків школярам райцентру, Взяли участь у ювілейних заходах з нагоди 120-річчя від дня народження Павла Тичини. Видали книгу «Не бував ти у наших краях» (49 тис. гривень для її підготовки надали меценати). 400 книг передано закладам культури та школам району. Вже в десяте підведено підсумки традиційного конкурсу «Добридень тобі, Україно моя!». Започатковано конкурс серед учнів району «Вся і давність, і обнова - українська мова», лауреатам якого виплачується стипендія впродовж 6 місяців. Усім бібліотекам, сільським радам і навчальним закладам передплачено газету «Отчий поріг».
Борзнянське відділення
В селах Касянів і Любомудрівка почищено 8 криниць, 2 ставки, викопано нову водойму. Малозагорівській сільській раді передано 5 комп'ютерів. У селі Ядути Микола Обушний презентував школярам свою книгу «Ядути - село і люди» та передав її примірники сільським бібліотекам району. В садибі-музеї О.Саєнка в Борзні проведений захід «Міцна сім'я - міцна держава» та започатковане створення художньої галереї. При в'їзді в Борзну встановлено поклонний хрест.
Варвинське відділення
Продовжили пошук експонатів і меценатів з метою облаштування музею-садиби Георгія Вороного.
Городнянське відділення
З ініціативи й за участі відділення розроблено програму перспективного енергозабезпечення району, вартість якої склала 100 тис. гривень. Домоглися від уряду виділення 4 млн. гривень на реконструкцію школи в Городні. Почалася підготовка перевидання книги «Край, мій рідний край». Бібліотеку літератури передано шкільному музею села Хоробичі. Організована консультація відповідними фахівцями інституту серцево-судинної хірургії ім. Миколи Амосова землякові та виділено на придбання апаратури біля 100 тис. гривень. Брали участь у ювілеях земляків В.Баженова, І.Дудки, в урочистостях з нагоди відзначення Дня Городні та визволення району від фашистських загарбників. Продовжили обладнання експозиції народного краєзнавчого музею в Городні.
Ічнянське відділення
Надано фінансову допомогу для проведення шахового турніру серед ветеранів району, Бурімському Будинку культури для придбання меблів, літоб’єднанню «Криниця». Допомогли в лікуванні та оздоровленні ветеранам Великої Вітчизняної війни м. Ічні. Взяли участь у святкуванні 110-ї річниці Василя Чумака, 30-річчі від заснування Національного історико-культурного заповідника «Качанівка». Здійснено розробку проекту відродження садиби-музею Василя Чумака, створено фонд імені поета з метою залучення коштів меценатів для будівництва музею, видано доповнену книгу Лариси Гудименко «Родинне гніздо Василя Чумака». Надано благодійну допомогу в облаштуванні церкви воскресіння Господнього в Ічні. Надана допомога у виданні та презентації книг ічнянців. Надана фінансова допомога та здійснені організаційні заходи з презентації у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г. Заболотного проекту «Історія малих міст України».
Козелецьке відділення
Кращим учням Карпилівської школи вручено 7 комп'ютерів, поповнено книгами бібліотеку села Короп'я. Надана фінансова допомога для будівництва церкви Св. Миколая в Острі. Продовжувалося будівництво каплички на місці колишньої церкви села Старий Глибів, штучно затопленого під пойму Київського водосховища. Видана книга «Опис землі Козелецької».
Здійснювалася підготовча робота до святкування у 2012 році 915-ї річниці від Дня народження Юрія Долгорукого та 280-річчя побудови Собору Різдва Богородиці у м. Козелець.
Коропське відділення
Надано допомогу в освітленні вулиць села Оболоння. Школі села Червоне закуплено м’ячі, шахи та шашки, сітки для волейболу й тенісу, передано 70 Новорічних подарунків. В смт Понорниця з 1 грудня 2011 року відкрито пункт гарячого харчування на 30 соціально незахищених громадян похилого віку. Проведено традиційний мистецький пленер, учасниками якого в 2011 році стали цінителі прекрасного з Чернігова, Харкова та інших міст. У школі села Жовтневе відремонтовано приміщення та облаштовано краєзнавчий музей. Придбано лісоматеріали для ремонту церкви в Оболонні.
Корюківське відділення
Громаді села Жукля надані інвестиції для підготовки та проведення 100-річчя Свято-Покровського храму на загальну суму 110 тис. гривень. Школам району закуплено 12 комплектів комп’ютерної техніки.
Холминській школі мистецтв з нагоди її 50-річчя вручено телевізор та 800 грн.
Група земляків взяла участь у міжнародних змаганнях шкільних команд КВН (команди з Корюківського, Ветківського – Росія та Климіського –Білорусь районів), переможцям вручанні нагороди та цінні подарунки. Для підготовки команди Корюківського району надана допомога в сумі 2 тис. грн..
Надана фінансова допомога у розмірі 2500 грн. для організації харчування учнів молодших класів мало комплектних шкіл.
Оплачено земляками, вихідцями із с. Жукля, роботи для буріння скважини на території загальноосвітньої школи з метою забезпечення якісною водою харчоблоку (1700 грн.).
Надана допомога коштами школам району в селах Жукля, Наумівка, Савинки, Козилівка, Олександрівка, Перелюб на загальну суму 3 тис. 200 грн..
Постійно надавалася гуманітарна допомога будинку самотніх людей похилого віку в Корюківці та Холмах. Бібліотекам району передано 100 примірників книги Василя Устименка «Зведи свій храм». Велася пошукова робота із встановлення імен жертв Корюківської трагедії. На розробку проекту нового меморіального комплексу в райцентрі зроблено перший земляцький внесок в сумі 3 тис. гривень. Видано книги Василя Устименка «Зведи свій храм» та «Обов’язок. Звитяга. Честь».
Куликівське відділення
Надано фінансову допомогу дитсадку та загальноосвітній школі села Дроздівка. Підключено до Інтернету Ковчинську загальноосвітню школу ім. Л. Деполович. Подаровано телевізор Горбівській школі.
Менське відділення
В Київському міському будинку вчителя для вчителів та школярів проведено колядницький вечір за участю студентів Київського Національно університету культури і мистецтв. Передані книги для шкіл району.
В селі Синявка відкрито пам’ятну дошку на будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів на честь видатного Українського фольклориста О.І. Дея, проведено урочистості та імпровізований концерт.
Новгород-Сіверське відділення
Презентовано проект М. Хриєнка «Українці за Уралом». Його метою є створення масштабної картини історії переселення українців і розповідь про їх сучасне життя, пішки подолано Урал, Алтай, Хакасію, Колиму, Чукотку, Сахалін, Курильскі острови, та інші місця. Для подальших досліджень на завершальному етапі проекту членами відділення інвестовано 15 тисяч гривень.
Здійснено велосипедний пробіг групи ентузіастів дорогами історичних і пам’ятних місць Чернігівщини. Подолано 503 км., велась фотозйомка для подальшого оформлення експозиції.
Взяли участь у міжнародних історико-генеалогічних читаннях «Родові таємниці Сіверського краю», який проводився в м. Новгород-Сіверський.
Надана грошова допомога в сумі 600 грн. сільській раді Грем'яча для вирішення соціальних проблем, а також передано школі бібліотечку навчальних посібників і художньої літератури.
Проведена презентація книги В. Головченка «Україна і литовська доба».
Носівське відділення
Надана фінансова допомога для виготовлення пам’ятника воїнам-афганцям. До 70-річчя Перемоги організована акція для малюків Носівки «Малюнок на асфальті». До цієї ж дати проведено концерт для хворих Лосятинської сільської лікарні. Організовані художні виставки в Носівці та Червоних Партизанах.
Прилуцьке відділення.
Придбано саджанці дубів і каштанів для посадки алеї в Прилуках, саджанці винограду для розширення виноградника в Густинському монастирі. Організовано зустріч випускників шкіл Срібнянського району. Передано до шкільних бібліотек Срібнянського району навчальні посібники та художню літературу. Взяли участь в урочистостях в Прилуцькому обласному дитбудинку «Надія», присвячених Дню дитини, де вручили подарунки. Проведено літературно-мистецьку композицію та показано дві вистави Київського лялькового театру в Прилуцькому міському Будинку культури. Продовжувались роботи для створення в Прилуках музейної кімнати «Шевченківська світлиця». Надано допомогу в проведенні Воздвиженського ярмарку в Срібному. Взяли участь у заходах, проведених у Линовиці до дня Перемоги, до 100-річчя канонізації святителя Іоасафа в Прилуках та Бєлгороді, в урочистостях по вшануванню заслуженого артиста України Бориса Харитонова. Видано книгу-довідник про членів відділення.
Ріпкинське відділення
Надана допомога: мешканцям селища Радуль на комунальні потреби та для упорядкування меморіалу загиблим воїнам-визволителям; ветеранам району для організації Новорічних свят; загальноосвітній школі в Нових Яриловичах. Для придбання релігійної атрибутики надано допомогу Любецькій Спасо-Преображенській церкві. Любецькій селищній бібліотеці передана добірка сучасної художньої літератури. Видано та розповсюджено книгу «Ми - ріпкинці». Виготовлено пам’ятний нагороднийзнак Св. Антонія Печерського.
Сосницьке відділення
Взяли участь у святкуванні Дня Сосниці та відзначенні 117-ї річниці від дня народження Олександра Довженка, 45-річчя дитячої музичної школи імені Марка Полторацького. Виготовлені меморіальні дошки дитячій музичній школі з нагоди присвоєння їй імені Марка Полторацького та краєзнавчому музею в зв’язку з роботою в ньому Юрія Виноградського. Порушене клопотання щодо присвоєння Сосницькій центральній райлікарні імені Бориса Смирнова. Для краєзнавчого музею придбано комп’ютер. Надано допомогу 20-ти землякам у проходженні діагностування та лікування в столичних медичних закладах. Працевлаштовано 15 випускників вузів та тих, хто побажав змінити роботу. Надано правову допомогу 10 землякам. Передано одяг 5-м малозабезпеченим родинам села Авдіївка.
Чернігівське відділення
Взяли участь у святкуванні Дня Чернігова. Надано допомогу 30 землякам у проходженні діагностування та лікування в медичних закладах столиці. Працевлаштовано 40 випускників вузів. Надано правову допомогу 20 землякам. Надавали допомогу випускникам шкіл міста та району при вступі до столичних вузів.
Це далеко не повний перелік доброчинних справ, здійснених земляками для малої батьківщини. Сподіваюсь, що рік прийдешній буде більш плідним і змістовним в нашій роботі.
Бажаю успіхів всім нам!
* * * * *
Голова ревізійної комісії земляцтва Олег Проценко проаналізував фінансову діяльність неприбуткової громадської організації.
* * * * *
За активна роботу відзнаками земляцтва була нагороджена велика група земляків:
Почесним знаком
Жижкун Володимир Олексійович – заступник голови Коропського відділення;
Почесною грамотою
Авраменко Микола Григорович - активіст Ріпкинського відділення;
Білоус Володимир Васильович – активіст Новгород – Сіверського відділення;
Борисенко Тетяна Олександрівна - активістка Корюківського відділення;
Волохін Михайло Михайлович - активіст Ріпкинського відділення;
Грицай Микола Павлович - активіст Коропського відділення;
Давиденко Михайло Іванович – активіст Сосницького відділення;
Іващенко Григорій Іванович - активіст Прилуцького відділення;
Микитенко Тетяна Іванівна – активістка Корюківського відділення;
Милейко Павло Васильович - активіст Корюківського відділення;
Мороз Наталія Михайлівна – активістка Козелецького відділення;
Обжа Михайло Федорович – активіст Ріпкинського відділення;
Орєхович Галина Дем’янівна - активістка Сосницького відділення;
Севастьянов Михайло Васильович – активіст ветеранського об’єднання;
Радченко Володимир Миколайович - активіст Прилуцького відділення;
Терещенко Валентина Михайлівна – активістка Менського відділення;
Шевченко Віталій Федорович - активіст Ічнянського відділення;
Подякою
Андронова Єфросинія Трохимівна - активістка Корюківського відділення;
Бабієць Людмила Вікторівна - активістка Корюківського відділення;
Білич Олександр Дмитрович - активіст Прилуцького відділення;
Божок Ольга Василівна – активістка Козелецького відділення;
Брикова Любов Олександрівна – активістка Коропського відділення;
Буглак Володимир Іванович – активіст Коропського відділення;
Бусел В’ячеслав Тимофійович – активіст Менського відділення;
Гайова Ірина Андріївна – активістка Корюківського відділення;
Желєзнякова Тамара Михайлівна - активістка Ріпкинського відділення;
Жинський Андрій Леонідович - активіст Чернігівського відділення;
Кийков Олексій Юрійович - активіст Прилуцького відділення;
Коломієць Григорій Анатолійович – активіст Чернігівського відділення;
Кривулько Василь Степанович – активіст Новгород – Сіверського відділення;
Міхнюк Олег Іванович - активіст ветеранського об’єднання;
Назарко Сергій Олександрович – активіст Прилуцького відділення;
Пінчук Володимир Анатолійович – активіст Ріпкинського відділення;
Саричева Марія Михайлівна - активістка Прилуцького відділення;
Тушинська Любов Миколаївна – активістка Чернігівського відділення;
Фокін Станіслав Олександрович – активіст ветеранського об’єднання.
Матеріал підготував
Олексій ОРЄХОВИЧ,
заступник голови земляцтва
Фото Леоніда КОВАЛЕНКА
та Галини ОРЄХОВИЧ
Останні коментарі
13 years 39 тижнів тому
14 years 7 тижнів тому
14 years 18 тижнів тому
14 years 32 тижні тому
14 years 32 тижні тому
14 years 50 тижнів тому