З величезною радістю сповіщаємо усім, що 9 лютого 2012 року у ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ДИТЯЧІЙ ХУДОЖНІЙ ШКОЛІ ВІДКРИЛАСЯ ЕКСПОЗИЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ТРАДИЦІЙНОЇ ІГРАШКИ.
Ця колекція була зібрана 2,5 роки тому. Ініціатором її зібрання була родина Тичин (Тетяна Сосновська, Володимир Тичина, Н.аталія Місевра, Дмитро Тичина). До формування колекції долучилися: колектив Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини в м. Києві, відомий етнограф Олексій Доля, екс-заступник міністра культури і туризму України Ольга Бенч, Голова УФК Борис Олійник, Владика Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП єпископ Євстратій, екс-прем"єр-міністр України Іван Васюник та чимало відомих народних майстрів України. Ідея, яка рухала нами, полягали у створенні культурно-духовних осередків в пам"ять про духовну та культурну спадщину генія української літератури, вихідця з Чернігівщини (Бобровиччини) - Павла Григоровича Тичину.
Час швидкоплинний і треба з користю для справи використовувати кожний прожитий день. У популяризації цієї колекції ми втратили понад два роки. 120 предметів колекції наприкінці літа 2009 року були передані до Озерянської ЗОШ Бобровицького району. Але час ішов, потім спливав, потім - збігав, а музею народної іграшки в Озерянській школі так і не було створено. У листопаді 2011 року заступником голови Бобровицької РДА нам було повідомлено, що жодна школа району не має можливості розмістити у себе цю колекцію. Таким чином нам дали зрозуміти, що Бобровиччині це зібрання, яке представляє глибоку народну традицію і зібране на теренах всієї України не потрібне. І тоді було прийнято рішення передати її тим, хто зможе нею розпорядитися. було лише одне бажання - щоб вона не полишала Чернігівської області.
Дуже швидко (буквально за 2-3 дні) знайшовся заклад, який готовий був прийняти наші "постраждалі від байдужості" експонати. Таким закладом на наше щастя виявилася ШКОЛА!!! Так, це була Чернігівська дитяча художня школа, яка, виявляється давно мала наміри зібрати подібну колекцію і створити музей народної іграшки. Так у наших експонатів з"явився теплий притульний дах над головою.
Адміністрація школи, розуміючи, що колекція зібрана нами в пам"ять про Павла Тичину, запропонувала відкрити експозицію в день народження поета - 27 січня 2012 року. Але велика кількість заходів до цієї дати, запланована в Києві, внесла свої корективи і датою відкриття було призначено 9 лютого 2012 року.
Такої чудової теплої атмосфери на відкриттях різноманітних експозицій я вже давно не відчувала. Самі за себе говорили оригінальні ідеї створення експозиції, виступи заступника міського Голови Чернігова Романової А.А., директора школи пільчевської Т.І., викладачів школи, художників, родичів Павла Тичини - Володимира Тичини, Тетяни Сосновської, Дмитра Тичини. Крім переданої колекції до шкільної бібліотеки були подаровані цінні та цікаіві книги з мистецтва та історії мистецтва. Учні школи, які з власної ініціативи прийшли на відкриття випромінювали якусь особливу гордість, що ця колекція тепер саме в їх школі. Було багато виступаючих, журналістів, кореспондентів, що також вельми приємно.
Ми передаємо цю колекцію в розпорядження саме Чернігівської дитячої художньої школи з її традиціями, авторитетом. Ім"я та діяльність керівника цього закладу має хорошу репутацію та чимало відгуків про високий професійний рівень Тамари Іванівни Пільчевської. Тобто переміщення колекції в інших заклад та включення її до складу іншого музейного зібрання без нашої згоди та згоди Чернігівської дитячої художньої школи неможливе. Це буде запорукою того, що колекція буде використовуватися саме в учнівському осередку, тобто за її безпосереднім призначенням.
Опікуном цієї експозиції буде не лише родина Тичин, а й Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини, який долучився до зібрання колекції, а також передав школі копії малюнків самого П.Тичини, який вчився малюванню у відомого художника М.Жука саме в Чернігові.
Київський музей Павла Тичини, родина Тичин бере на себе обов"язки поповнення цієї колекції та її популяризації шляхом облаштування пересувних виставок.
Останні коментарі
13 years 47 тижнів тому
14 years 15 тижнів тому
14 years 27 тижнів тому
14 years 40 тижнів тому
14 years 40 тижнів тому
15 years 7 тижнів тому