Василь Устименко - лауреат премії імені Дм.Яворницького

В Колонному залі ім. М.Лисенка Національної філармонії України відбулося вручення премії імені Дм. Яворницького Національної спілки краєзнавців України. Цього року кращим із кращих авторитетна комісія визнала нашого земляка Василя Євдокимовича Устименка за книгу «Жукля».

Вручаючи лауреату премію, голова Національної спілки краєзнавців України, Герой України академік Петро Тимофійович Тронько підкреслив, що Василь Устименко на всі віки прославив своє рідне село, показав усім добрий приклад, як треба шанувати людей і зберігати історію рідного краю.

Свої вітання з цієї нагоди прислали Президент України Віктор Ющенко та прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Про що ж розповідає ця книга? На 580 сторінці читаємо слова автора: «У кожного з нас, крім спільної, є своя маленька батьківщина. І не так важливо, чи вона у столиці держави, обласному центрі чи селищі, селі, хуторі на кілька хат. Скрізь вона – рідна, жадана, приваблива у своїй неповторності…»

Історико документальна розповідь «Жукля» увібрала в себе значний обсяг матеріалів, що накопичувалися повсюдно майже чотири століття від часу першої згадки про малу батьківщину автора. Його багаторічні пошуки і дослідження охоплюють широке коло авторів історичної літератури та документальні матеріали архівних установ Чернігова, Києва, Дніпропетровська, Херсона, Санкт-Петербурга, Глухова, Сосниці, Конотопа, Ялти, Парижа, а також Білорусі, Швеції та інших країн, міст і, безумовно, самої Жуклі.

Видання буде цікавим, повчальним і корисним передусім для жуклівчан та їхніх нащадків, а також співвітчизників будь-якого віку, небайдужих до історії рідного краю і краєзнавства.

Про це говорили під час урочистостей відомий український політик і поет, Герой України Борис Олійник, голова Ради Чернігівського земляцтва Віктор Ткаченко, перший заступник голови державного комітету архівів України Ірина Матяш, директор Дніпропетровського історичного музею імені Дм. Яворницького, доктор історичних наук Надія Капустіна, генеральний директор Національної наукової бібліотеки імені В. Вернадського академік Олексій Онищенко та інші.

У Колонному залі Національної філармонії для учасників урочистостей прозвучали кращі твори української і класичної музики у виконанні провідних артистів ансамблю народних інструментів під керівництвом лауреата міжнародних конкурсів Юлія Карнауха.
Лауреата премії імені Дмитра Яворницького Василя Устименка щиро привітали численні земляки та друзі.
Петро МЕДВІДЬ,
виконавчий директор
Чернігівського земляцтва