19 лютого 2010 року, відбулося традиційне щорічне зібрання Прилуцького (Срібнянського і Талалаївського) осередків

Зустріч земляків пройшла у теплій, сердечній атмосфері завдяки тому, що місцем зустрічі був Пресс-Центр Київського Палацу Спорту. Були присутні окрім членів осередку і почесні гості: Ткаченко Віктор Вікторович, Пушкарьов Володимир Володимирович. Також на збори завітала делегація з міста Прилуки на чолі з міським головою Беркутом Юрієм Володимировичем. Спочатку заслухали звіт про роботу у 2009 році Голови нашого осередку Кривоноса Павла Олександровича. І звітувати було про що. За минулий рік проведена велика робота, спрямована на укріплення зв’язків з рідним краєм, Прилуччиною, Талатаївщиною й Срібнянщиною. Багато яскравих и корисних подій відбулось. Ось деякі з них:

 Організували поїздку зарубіжних дипломатів на Чернігівщину, а саме за маршрутом Козелець-Батурин-Чернігів з метою ознайомлення з історичною і культурною спадщиною нашої малої батьківщини.

 Навесні 2009 року було вже вдруге провели Всеукраїнський конкурс акторської майстерності імені Миколи Яковченка :
- 6 лютого провели прес-конференцію з нагоди відкриття конкурсу.
- Взяли участь у проведенні першого туру регіонального конкурсу найкращого актора-аматора ім. Миколи Яковченка, який відбувся 28-29 березня в м. Прилуки;
- Провели фінал конкурсу акторської майстерності імені Миколи Яковченка 27 квітня 2009 р. в приміщенні національного драматичного театру імені І. Франка за активної участі представників Прилуцької міської адміністрації Беркута Ю.В., Коптєва Ю.В., , художніх керівників самодіяльних колективів. Надали автобус для обслуговування учасників конкурсу. Забезпечили «вболівальників» за конкурсантів від Прилуцького району.

 Організували поїздку керівників регіональних відділень Чернігівського земляцтва і активістів нашого осередку до Прилук для участі в традиційному Миколиному ярмарку “Колорит української душі” у травні і Воздвиженському Ярмарку, що проходив у вересні.
 Провели благодійний концерт за участі нашої землячки Головач Ірини та родинного дуету «Благодать натхнення» і інших артистів. Оплатили оренду приміщення республіканського Будинку Актора. Всі зібрані кошти від реалізації квитків на концерт передали Центру «Родина милосердя» - дітей з обмеженими функціональними можливостями.
 Наш голова, Павло Кривонос – разом з Українським комітетом демократів за кордоном організували благодійний бал з нагоди інаугурації Барака Обами, 44-го Президента США, який відбувся 20 січня. Всі кошти, зібрані від реалізації квитків на бал пішли на благодійну допомогу дитячому будинку в селя Комарівці, що на Чернігівщині.
 Під час новорічних свят, організували для 250 школярів з міста Прилуки відвідування вистави в Ляльковому театрі м. Києва ( білети на виставу, кожній дитині вручили новорічний подарунок, а також підбірку дитячої літератури від журналів „Яблунька” та „Чарівна казка”).
 Протягом року членами активу , а особисто Макаренко Є.А. проведена велика робота по допомозі дитячим закладам м. Прилуки і Прилуцького району. Разом з представниками молодіжної фундації були організовані поїздки до дитячого будинку “Надія” та “Сонечко” в м. Прилуки, надавалась гуманітарна і матеріальна допомога у вигляді грошових коштів, одягу, іграшок, книжок, продуктів харчування , тощо.
 Протягом року в порядку реалізації співробітництва між Державною адміністрацією м. Прилуки та нашим осередком проводилась робота щодо профорієнтації шкільної молоді м. Прилук і підготовки учнів до вступу у вищі навчальні заклади:
- в березні була організована екскурсія дітей одного з ліцейних класів СШ № 7 до Києва; забезпечили роботу екскурсовода;
- проводились зустрічі студентів Національного транспортного університету з випускниками прилуцьких шкіл;
- у відповідності з правилами прийому до національного транспортного університету випускники ліцейного класу СШ №7 склали випускні іспити й були зараховані до університету.

Не оставляли без уваги земляки і свої рідні села:
 Провели вечір пам’яті Бориса Іваненка в селі Гурбинці, що на Срібнянщині, дали невеличкий концерт, обід з земляками.
 Сильченківській середній школі, що на Талалаївщині подарували бібліотечку про І. Кавалеридзе, а також бюст І. Кавалеридзе, виготовлений коштом земляків.

Після підведення підсумків перейшли до обговорення планів на наступний рік. Заслухали виступ Прилуцького міського голови Беркута Юрія Володимировича про стан справ і перспективи розвитку Прилуччини, а також пропозиції співпраці Прилуцької міської влади з Чернігівським земляцтвом, про спільні проекти і заходи.
Також привітали земляків з нагородами і відзнаками:
 Левка Колодуба з присвоєнням мистецької премії газети «Київ» імені Артемія Веделя у галузі музичної композиції;
 Каліна Євгена з перемогою на міжнародному конкурсі кінематографістів у Дамаску, де його фільм «Довженко починається» отримав головний приз фестивалю;
 Шекеру Олега Григоровича з отриманням наукового звання – доктор медичних наук.

У такому родинному земляцькому колі час сплинув дуже швидко і розставатися не хотілося. Але ми впевнені, що земляки завжди будуть мати змогу збиратися завдяки існуванню Чергінівського земляцтва, спілкуватися й пишатися своєю малою батьківщиною.

А. Поплавська.