Славні імена Носівщини

ЗавантажитиЩойно побачила світ книга «Славні імена Носівщини». Її автор вчитель-краєзнавець Валерій Михайлович Фурса. На 200 сторінках якісного паперу в алфавітному порядку подаються відомості про 222-х наших славних земляків.

Це, мабуть, перша спроба звести воєдино ті розсіяні дані про наших героїв, видатних вчених, митців, спортсменів, трудівників, непересічних осіб. Тому книга не претендує на повноту і абсолютну довершеність. Використані статті, відомості, документи були написані різними людьми і в різні історичні періоди, маючи декілька варіантів.

Тому читачеві варто об’єктивно і неупереджено ставитися до надрукованого. Безумовно, існують ще невідомі матеріали, що можуть доповнити і збагатити вже написане, а нові події, нові герої також збагатять історію і славу нашого краю.

Загалом у книзі понад 300 носівських прізвищ і не один десяток носівських облич. Тираж – 500 екземплярів. Очевидно, що її ледве вистачить для тих, хто там згаданий, чи є на фото. Поживемо, побачимо…

Книгу "Славні імена Носівщині" можна завантажити в електронному виді.

А якщо хто не виявить у цій книзі свого прізвища, то може побачити його у наступній. Саме таку можливість обіцяє проспектик від технічного редактора книги «Славні імена Носівщини», що супроводжує книгу:

Шановні Носівчани!

Триває робота над збіркою «Носівщина історична в фотосвітлинах». З метою поповнення матеріалів, котрі увійдуть до цієї збірки, оголошено додатковий пошук фотографічних знімків, замальовок, репродукцій, ліногравюр, тощо із зображенням фрагментів Носівки та сіл Носівського району в минулому. Це можуть бути частини вулиць, споруди, події, а також фото чи портрети визначних особистостей, діяльність котрих була тісно пов’язана з носівщиною.

Прізвища власників матеріалів, котрі увійдуть до збірки «Носівщина історична в фотосвітлинах», а також авторів робіт (за умови, що збереглися достовірні свідчення про них) будуть надруковані у збірці.
Усі матеріали прошу подавати вчителю-краєзнавцю Фурсі Валерію Михайловичу (торговий лоток «Книги» на Носівському ринку). Після фотографування та сканування вони будуть гарантовано повернуті їх власникам.

Любі Земляки! Звертаюся до всіх хто не байдужий: перегляньте уважно фотоальбоми і настінні фотоколекції Ваших дідусів і бабусь, власні фотоархіви, і серед них Ви обов’язково виявите цікаве не тільки Вашій родині, а й кожному носівчанину. Саме така колективна колекція фотосвітлин, складена спільними зусиллями, залишиться нашим нащадкам. Зробіть цікаві матеріали про Носівку та Носівщину доступними для усіх і на всі часи!

Нині збірка вже готується. Вона обов’язково вийде у світ. Чи будуть у ній Ваші унікальні матеріали про Ваш рід, сусідів, чи просто Ваше прізвище – залежить виключно від Вас.

З щирою повагою,

Василь КИЯНИЦЯ, депутат Носівської міської ради, голова комісії з гуманітарних та правових питань.