Носівський район

warning: Creating default object from empty value in /home/oldchzorg/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Носівчани сприяють Вікіпедії

За сприяння членів Носівського відділення Чернігівського земляцтва у місті Києві члена-кореспондента Лісівничої академії наук України, доктора сільськогосподарських наук, професора Федора Бровка та члена правління і виконавчого директора ГО «Вікімедіа Україна» Юрія Пероганича отримано дозвіл на вільне використання у Вікіпедії видання «Лісівнича академія наук України: Довідник / За редакцією професора Ю. М. Дебринюка. — Львів: Камула, 2010. — 340 сторінок. ISBN 978-966-433-049-4».

Довідник містить відомості про дійсних членів (академіків), членів-кореспондентів, почесних (іноземних) членів за колективних членів Лісівничої академії наук України. Подано також історію створення Академії, її цілі та завдання, вміщено основні документи, на яких грунтується її діяльність.

Дозвіл надав 12 жовтня 2012 дійсний член (академік) Лісівничої академії наук України, академік-секретар ЛАН України, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри лісових культур і лісової селекції Національного лісотехнічного університету України Юрій Дебринюк.
 

Славні імена Носівщини

ЗавантажитиЩойно побачила світ книга «Славні імена Носівщини». Її автор вчитель-краєзнавець Валерій Михайлович Фурса. На 200 сторінках якісного паперу в алфавітному порядку подаються відомості про 222-х наших славних земляків.

Це, мабуть, перша спроба звести воєдино ті розсіяні дані про наших героїв, видатних вчених, митців, спортсменів, трудівників, непересічних осіб. Тому книга не претендує на повноту і абсолютну довершеність. Використані статті, відомості, документи були написані різними людьми і в різні історичні періоди, маючи декілька варіантів.

Тому читачеві варто об’єктивно і неупереджено ставитися до надрукованого. Безумовно, існують ще невідомі матеріали, що можуть доповнити і збагатити вже написане, а нові події, нові герої також збагатять історію і славу нашого краю.

Загалом у книзі понад 300 носівських прізвищ і не один десяток носівських облич. Тираж – 500 екземплярів. Очевидно, що її ледве вистачить для тих, хто там згаданий, чи є на фото. Поживемо, побачимо…

Книгу "Славні імена Носівщині" можна завантажити в електронному виді.

А якщо хто не виявить у цій книзі свого прізвища, то може побачити його у наступній. Саме таку можливість обіцяє проспектик від технічного редактора книги «Славні імена Носівщини», що супроводжує книгу:

Шановні Носівчани!

Триває робота над збіркою «Носівщина історична в фотосвітлинах». З метою поповнення матеріалів, котрі увійдуть до цієї збірки, оголошено додатковий пошук фотографічних знімків, замальовок, репродукцій, ліногравюр, тощо із зображенням фрагментів Носівки та сіл Носівського району в минулому. Це можуть бути частини вулиць, споруди, події, а також фото чи портрети визначних особистостей, діяльність котрих була тісно пов’язана з носівщиною.

Святкує районна столиця

Восени Чернігівщина традиційно святкує визволення від загарбників свого краю. Ось і цього разу з’їхалися в Носівку представники громад всіх сіл району. Центральна площа міста була щільно заповнена імпровізованими хатинками. Було безліч різноманітного краму, витворів самодіяльних умільців, мисливських трофеїв.

Обговорили плани на майбутнє

Члени Носівського районного відділення на чолі з керівником осередку Віктором Черненком провели засідання активу, щоб підвести підсумки роботи за поточний рік і обговорити свої плани на 2010 рік.

У своєму виступі Віктор Черненко доповів землякам про результати громадської діяльності заради краян і рідної землі.

Носівське відділення Товариства "Чернігівське земляцтво" в місті Києві

Керівник - Черненко Віктор Павлович
Заступник - Скотар Микола Якович

У Носівці пам’ятають Івана Цимбаліста

Днями у містечку Носівка районне відділення Чернігівського земляцтва провело цікаву зустріч місцевої громади з сином Героя Радянського Союзу Івана Цимбаліста – Юрієм Івановичем, який нині проживає у Підмосков’ї.

У повоєнні роки активний організатор партизанського руху на Чернігівщині Іван Єлисєєвич Цимбаліст очолював Носівський райком Компартії України. Багато сил і енергії він вклав у розбудову району. Як розповіла ветеран праці В. Очковська, яка у п’ятидесяті роки працювала разом з І. Цимбалістом, при активній участі Івана Єлисєєвича у Носівці було збудовано новий Будинок культури, кафе-столова, школа, а також приміщення райкому партії.

RSS-матеріал