У Носівці пам’ятають Івана Цимбаліста

Днями у містечку Носівка районне відділення Чернігівського земляцтва провело цікаву зустріч місцевої громади з сином Героя Радянського Союзу Івана Цимбаліста – Юрієм Івановичем, який нині проживає у Підмосков’ї.

У повоєнні роки активний організатор партизанського руху на Чернігівщині Іван Єлисєєвич Цимбаліст очолював Носівський райком Компартії України. Багато сил і енергії він вклав у розбудову району. Як розповіла ветеран праці В. Очковська, яка у п’ятидесяті роки працювала разом з І. Цимбалістом, при активній участі Івана Єлисєєвича у Носівці було збудовано новий Будинок культури, кафе-столова, школа, а також приміщення райкому партії.

Зустрічаючись з носівчанами Юрій Цимбаліст розповів про життєву діяльність свого батька, про його подвиг в часи Великої Вітчизняної війни, про його постійну увагу і турботу до людей.

Юрій Іванович - достойний син батька-героя. Він полковник у відставці, все своє життя присвятив служінню Вітчизі. А ще він творчо обдарована людина, написав декілька поетичних книг і пісень про рідну землю. Текст і музику «Чернігівського романсу» автор на зустрічі з земляками подарував редактору газети «Носівські новини», відомому українському поету Олексію Нестеренку.

Після зустрічі в редакції Юрій Цимбаліст дав інтерв’ю для обласного радіо і телебачення. А потім гість разом з представниками громади відвідав місця, пов’язані з діяльністю Івана Цимбаліста у Носівському районі. Особливо цікава була поїздка до села Червоні Партизани, зустрічі з учасниками війни біля пам’ятників героям Миколи Крапив`янського і Миколи Симоненка.

Здивував російського гостя своїм талантом відомий художник із Червоних Партизан Григорій Шкребель, який у своїй майстерні познайомив Юрія Івановича з творчим доробком, розповів про свої плани на майбутнє. Його художні картини про рідну Чернігівщину, які щорічно виставляються у Палаці спорту, давно вже стали духовним святом для земляків.

Юрія Цимбаліста, який, до речі, недавно став членом нашого товариства, супроводжували виконавчий директор земляцтва Петро Медвідь та керівник Носівського відділення Віктор Черненко.

Див. також:

Коментарі

Приємні новини на сайті!

Приємні новини на сайті! Таких би побільше! Спасибв Петре Івановичу, Юрію Івановичу і Вікторе Павловичу!!!