ПОКЛИК РІДНОЇ ЗЕМЛІ

Вибрала собі … Батьківщину  

Життєво важливе питання про батьківщину періодично виникає майже перед кожним У різні періоди життя. Іноді від відповіді на нього залежать усі подальші вчинки людини і подальша лінія поведінки. Це якщо людина раптом дає собі чітку відповідь на це питання.

Так сталося зі Світланою Виноградовою, мешканкою села Оболоння на Коропщині Чернігівської області.

Росіянка, народжена за тисячі кілометрів від Оболоння, в Іркутській області, вона вирішила для себе, що її батьківщина саме тут, у селі Оболоння, де вона живе вже більше тридцяти років, де виросли всі її шестеро дітей, де похований чоловік.

Мама Світлани свого часу поїхала за комсомольською путівкою будувати Братську ГЕС. Тоді дуже популярними серед молоді радянського Союзу були такі поїздки – від них віяло романтикою і незвіданим життям… Там, у Братському районі Іркутської області, дівчина зустріла свого судженого, і саме там народилася Світлана. Сьогодні всі ті місця – під водою…

Коли Світлана виросла, поїхала вчитися і почала доросле життя, то жила в іншому місті – там тепер теж усе під водою.

«Розумієте, - розповідає вона про свої почуття, - навіть якщо я й захочу на старості років відвідати свою батьківщину, то не зможу – там скрізь вода. Так що ж мені тепер робити? Як бути? Адже без батьківщини ніяк не можна! Тому я й вирішила: моя батьківщина  - тут, в Оболонні!»

Світлана Костянтинівна працює продавцем у сільському магазині Оболоння, а у вільний час захоплюється і вишивкою, і збиранням старожитностей – у неї зібрано чимало цікавих експонатів. Цьому зібранню вже затісно в маленькому сільському будиночку Світлани Виноградової, а в самому центрі села стоїть напівзанедбаною будівля давньої (ще панської) школи, якій набагато більше сотні років. Тому й загорілася Світлана Виноградова ініціативою – зібрати кошти на ремонт будівлі й відкрити в ній сільський етнографічний музей. Чому ні? Як мовиться, з миру – по нитці. Та й хіба  неможлива справа задумана? Цілком реальна! Тому Світлана дала свій телефон і просить відгукнутися в першу чергу вихідців із села Оболоння Коропського району, тих, для яких поняття батьківщина теж важливе, і які готові допомогти.

 

Телефон Світлани Виноградової: (097) 140-10-78

Бажаючі можуть також написати на ел. пошту автора: finessa@ukr.net