Пам`ять не потонула

За рішенням Уряду України 48 років тому під води штучного Київського моря пішли невимовної краси землі межиріччя Десни, Дніпра і Прип`яті, а разо з ними - древні прокняжі  села Старий і Новий Глибів. З обжитих віками місць було виселено понад 4 тисячі мешканців цих сіл.

Та клич пам`яті перемогти нелегко, особливо коли живе він у серцях справжніх патріотів. Так і відбулося перше зрушення глибівчан два роки поспіль, коли члени Чернігівського земляцтва ініціювали зустріч переселенців вперше через 46 років біля підмурків знищеного сільського клубу й згодом установили там хреста. До місця зустрічі доїжджали на тракторах з причепами, підводах, допливали човнами, брели через болото близько півтисячі люду - і старі і малі глибівчани.

Минулого літа стихійна ностальгія продовжувала набирати осмисленої програмовості у збереженні та відродженні історичного куточка нашої багатостраждальної землі. Цього разу на березі штучної водойми зібралося близько сотні колишніх глибівчан та їх нащадки. Духовним осердям зустрічі стало освячення початку будівництва каплички неподалік від пам`ятного хреста.

Впродовж року кипіла робота на будівництві. Завершення будівництва та впорядкування каплички очікується в червні нинішнього року.

Відкриття та освячення каплички відбудеться 30 червня 2012 року. Запрошуються глибівчани і всі земляки, небайдужі до творення нової-старої історії України,

Приїздіть до Глибова, Нового і Старого. 30 червня 2012 року. Збір - у селі Косачівка Козелецького району.

Контактні телефони: 067-323-99-11,   206-87-12,      206-87-14