У подорож вирушили майже всі керівники відділень та члени Ради земляцтва на чолі з невтомним В. В. Ткаченком. Організатором поїздки і дбайливим господарем був голова Новгород-Сіверського відділення М. В. Засульський.
Вже по дорозі, з відвідин стародавніх валу і храмів Чернігова подорожніх занурили в історію древньої Сіверщини. Взагалі, варто відмітити, що в м. Чернігові пам’яток XI століття, за даними Юнеско, більше, ніж у Києві.
Перша зустріч відбулась з президентом Чернігівської обласної Торгово Промислової Палати К. В. Івановим, закоханим у рідний край. Після обговорення ділових питань реалізації спільних проектів, з традиційною гостинністю нас смачно почастували сніданком та благословили в дорогу.
А в Новгород-Сіверському нас вже чекали. Тепло привітав гостей голова райдержадміністрації В. М. Кауфман. З добрими словами і щирими побажаннями звернулися до гостей депутат міської ради О.І. Бурико, директор готелю І. М. Гусак, представники громадськості міста.
Далі – ознайомлювальна поїздка по місту, відвідання музеїв, храмів, просто прогулянка старовинними вулицями.
Сучасне, овіяне подихом віків, місто Новгород-Сіверський належить до числа стародавніх центрів східнослов’янської цивілізації. Воно є унікальним місцем. Не дивлячись на плин віків, місто зберегло цінну архітектурну містобудівну спадщину, архітектурно-ландшафтні комплекси. На території міста взято під державну охорону 12 унікальних історико-архітектурних пам’яток.
Сама природа міста, суспільне життя і праця, культура, історичне минуле – невичерпні джерела пізнання формування національної самобутності.
Згідно з рішенням уряду України від 14 листопада 1976 року Новгород-Сіверський занесено до переліку старовинних малих і середніх міст, що мають пам’ятки історії, археології, містобудування та архітектури. З 1984 року через нього проходить туристичний маршрут «Намисто Славутича». А 26 травня 1995 року Новгород-Сіверський увійшов до Ліги історичних міст України. На цій благословенній у своїй красі Сіверській землі поєдналися дороги і стежки прадавніх слов’ян Українців, Росіян,Білорусів. Саме тут була створена безсмертна пам’ятка давньоруської літератури «Слово о полку Ігоревім». Невипадково в цьому місті в 1990 році був відкритий історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім».
Архітектура міста неповторна. Відчуваєш давно забутий затишок і душевний спокій тихих вулиць міста. На пам'ять приходять видатні і відомі імена знаменитих людей, які народилися в цих містах, вчилися і прославили свою землю. Здається, неможливо поєднання сивої давнини і сьогоденної історії міста, але в Новгород-Сіверському це відчувається завдяки дбайливому ставленню жителів міста до своєї історії, небайдужості і відповідальності за минулу спадщину. Особливо це ми відчули, коли відвідали Свято-Преображенський монастир і музей «Слова». Вразила краса замріяної Десни. Види на заливні луки і ліси з високої монастирської вежі відкривались і президентам України, Росії і Беларусії, коли відбувалась їх зустріч саме в Новгород-Сіверському.
Такий Сіверський край, де минуле і сьогодення поруч.
Десна ще не зовсім увійшла в свої чарівні береги і ми були першими, хто здійснив в цьому році сплав на плотах. Нашому захопленню не було меж, раділи від чудового заходу сонця, вперше бачили, як для нашого плоту розводили понтонний міст, милувалися ні з чим незрівнянними видами міста, куполами церков, їли смачну юшку і деснянську рибу, пили духмяний трав’яний чай, танцювали і співали від душі. Надовго запам’ятається така незвичайна подорож і її турботливі місцеві організатори – родина Володимира і Світлани Мовчан.
Ще ми вшанували пам'ять легендарного Богуна, відвідавши його могилу.
Дуже цікаво було дізнатися як утворився Путивський кар'єр. Це видовище фантастичне і дуже величне. На цьому місці в далеку давнину було море і згодом з різних морських організмів утворилася біла глина, яку добували для виробництва цегли.
Сіверщина настільки самобутня, що навіть неможливо виділити найважливіше. Все неповторне і цікаве: і історія краю, і краса Десни, і люди.
А як це було – дивіться на наших світлинах.
Останні коментарі
13 years 45 тижнів тому
14 years 12 тижнів тому
14 years 24 тижні тому
14 years 37 тижнів тому
14 years 37 тижнів тому
15 years 4 тижні тому