Краса музики... Краса голосу... І... краса пісні. Усе це асоціюється з мелодійною виконавицею партії Віолетти з опери «Травіата» Дж. Верді, Розіни з опери «Севільський цирульник» Дж. Россіні, Ярини з опери «Арсенал» Георгія Майбороди та багатьох романсів - Лідії Кондрашевської. Хто вона? І солістка Національної філармонії України, і народна артистка України, і турботлива мати, і просто чарівна добра жінка. О 19:00 6 травня за підтримки товариства "Чернігівське земляцтво" у місті Києві, його Городнянського регіонального відділення в Національній філармонії України відбувся вечір пам'яті Лідії Кондрашевської «Згадай мене ...».
Участь взяли Герої України, народні артисти України, лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка Ніна Матвієнко та Анатолій Паламаренко, народні артисти України Людмила Марцевич, Фемій Мустафаєв, заслужений діяч мистецтв України Світлана Корецька, заслужені артисти України Наталія Заболоцька, Андрій Остапенко, Мілла Давімко, Ігор Борко, Анатолій Кобзар, лауреат міжнародних конкурсів Каріна Кондрашевська та багато інших. Друзів, колег по творчості, значну кількість земляків зібрав колонний зал імені В.М.Лисенка.
Червоною ниткою туги та жалю за втратою в українській культурі був пронизаний вечір. Кожна мелодія та пісня лунали дзвіночком спогадів про визначну артистку. Перший відділ розпочався записом композиції С.Козака «Згадай мене» у виконанні Лідії Кондрашевської і Григорія Гаркуші у супроводі ансамблю «Рідні наспіви». На завершення вечора особливо вражаючою стала пісня A.Koc-Анатольського «Маєва нічка» у виконанні Лідії у супроводі оркестру, яка викликала сльози на очах присутніх.
Ідея створення заходу належала Каріні Кондрашевській, яка своєю творчістю і зараз живить вогонь пам'яті виконавської майстерності матері.
Народилася Лідія Іванівна 20 травня 1952 року в с. Смичин Городнянського району. Почала артистка свою виконавську діяльність у Рівненському музичному драматичному театрі, де виконувала провідні партії в музичних виставах. Працювала солісткою Національної опери України та Державного духового оркестру України, з 1986 року – ¬солісткою Національної філармонії України. Як справжня творча особистість свій концертний репертуар, який налічував близько 300 творів, поповнювала маловідомими широкому загалу перлинами класичної музики. 26 серпня 2008 року пішла з життя талановита Л.І.Кондрашевська. За заповітом її поховали у с. Смичин Городнянського району, поруч з могилою матері. Не стало артистки, талантом якої захоплювався весь світ. Вона була душею Чернігівського земляцтва, а своїм солов’їним голосом Лідія Іванівна чарувала як жителів своєї малої батьківщини, так і слухачів Канади, Аргентини, Руанди, Бурунді, Англії, Іспанії, Італії, Швейцарії та всіх республік колишнього Радянського Союзу. Усі аплодували таланту народної артистки.
Шана та подяка тим, хто пам'ятає і звеличує красу пісні Л.І.Кондрашевської. Вона жива у серцях люблячих її творчість людей і буде вічно жити, допоки горить вогонь вічної пам'яті ...
Їй випала щасна планида -
Натхненням вгощав її Снов,
Як ніжно виспівує Ліда
Про Віру, Надію, Любов!
І горда донині Городня,
І наші земляцькі ряди,
Що Ліда - Артистка Народня,
Від Бога, з роси і води.
(Борис Іваненко).
На вечорі пам'яті був присутній народний артист України, професор, генеральний директор Національної філармонії України Дмитро Остапенко, який тепло згадував про Лідію Іванівну.
Останні коментарі
13 years 46 тижнів тому
14 years 14 тижнів тому
14 years 26 тижнів тому
14 years 39 тижнів тому
14 years 39 тижнів тому
15 years 6 тижнів тому