В гостях – як удома

  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.
  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.
  • warning: Parameter 1 to image_display() expected to be a reference, value given in /home/oldchzorg/public_html/includes/module.inc on line 476.

10 листопада цього року Менське відділення Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві та Менська районна державна адміністрація в приміщенні Менської Центральної районної бібліотеки організували творчу зустріч з письменниками-земляками, цьогорічними ювілярами – братами Михасем і Миколою Ткачами. 

Михась Ткач – письменник, журналіст, головний редактор журналу «Літературний Чернігів», член Національної спілки письменників України, заслужений діяч культури України, лауреат літературних премій ім. Михайла Коцюбинського, ім. Миколи Гоголя та Міжнародної премії ім. Григорія Сковороди, цього року відзначив своє 75-ти річчя. А Микола Ткач – поет, етнолог, кандидат історичних наук, професор Київського національного університету культури і мистецтв, голова Менського відділення Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій «Благовіст», ім. Михайла Коцюбинського, та Міжнародної премії ім. Григорія Сковороди, цього року відзначив своє 70-ти річчя. Обидва брати народилися в селі Ленінівка (Сахнівка) Менського району.

На вшанування ювілярів разом з Миколою Ткачем із столиці прибула представницька земляцька делегація на чолі з першим заступником голови, виконавчим директором земляцтва Тетяною Літошко.

З Чернігова до Мени разом з Михасем Ткачем прибули: Сергій Павленко – відомий літературознавець, головний редактор часопису «Сіверянський літопис», власний кореспондент газети «Голос України», лауреат літературної премії ім. Михайла Коцюбинського, Василь Чепурний – журналіст, головний редактор газети «Сіверщина», Олена Конечна – письменниця, член ради Чернігівської обласної організації НСПУ.

Ювілярів і гостей зустрічали: Вікторія Неруш – керівник апарату Менської райдержадміністрації, Віра Бєльченко – в.о. начальника відділу культури і туризму Менської райдержадміністрації, Світлана Діденко – завідуюча районним методичним центром відділу культури і туризму, Інна Дубко – директор Менської районної бібліотеки, завідуючі сільських бібліотек Менського району, вчителі й учні та громадськість Мени. Ювілярам піднесли квіти, короваї та привітали щирим теплим словом.

У читальній залі Центральної районної бібліотеки, де проходила зустріч – стенд з видатними постатями Менщини, книги-твори відомих земляків. На стінах, стелажах, столах розташувалися дитячі роботи декоративно-прикладного мистецтва, районного дитячого будинку творчості, (керівник Інна Дубницька): малюнки на склі, вишивка, аплікації з природного матеріалу. Навіть важко повірити в те що то роботи дітей – мають високий професійний рівень і заслуговують уваги громади. А поряд роботи сахнівських вишивальниць: Ольги Пономаренко, Степаниди Радченко, Марії Мироненко та Марії Тихонової – квіти, птахи, мереживо вишите на канві, самоткані рушники й настільники тощо.

Після теплих слів вітання зустріч продовжилась виступами хорової капели «Менщина» (керівник – Ріта Солдаткіна) та зведеного гурту співаків і гармоністів – з ложками, бубном, рублем з рідного села братів-Ткачів – Сахнівки (Ленінівки) у складі: Михайло Середа (художній керівник), Ольга та Микола Касяненки, Ольга Рибцова, Людмила Черноштан, Віра Борщ, Віра Савкіна, Алла Мироненко, Марія Тихонова, Уляна Галько, Олексй Радич, Іван Петличний, Михайло Дубина. Вони не просто заспівали українських народних пісень, а ще й виконали пісні з книги Миколи Ткача та Надії Данилевської «Перетик», де зібраний, сахнівський фольклор – пісні, перекази, легенди, прислів’я тощо. Всі присутні були вражені тим, що вчитель музики Микола Касяненко на честь своїх видатних земляків, за дві ночі, написав пісню, присвячену малій Батьківщині Ткачів – Сахнівці, «Моє рідне село»!!! Пісенні й музичні номери перетикалися виступами, віршами Миколи Ткача та уривками з оповідань Михася Ткача у виконанні літературного гуртка ліцею №1 м. Мена (керівник Валентина Прищепа). Потім слово було надане ювілярам.

Михайло та Микола щиро дякували землякам за влаштоване свято. Вони прочитали свої твори та подарували для бібліотек свої книги, журнали «Літературний Чернігів». Дарували також книги з власним автографом.

Далі надійшла черга київських і чернігівських гостей. Були теплі та щирі слова вітань від київських і чернігівських земляків, короваї (ними в кінці зустрічі причастилися всі учасники) і подарунки. За активну участь у житті земляків – менчан і односельців, за вагомий вклад у розвиток культури свого краю Тетяна Літошко вручила Миколі Ткачу найвищу нагороду земляцтва – «Почесний знак товариства Чернігівське земляцтво». Михайло Полоз заспівав ювілярам і всім присутнім кілька українських народних пісень та подарував диски із записами пісень у власному виконанні. А Гриць Гайовий, як затятий гуморист, нагородив ювілярів гумористичними відзнаками «корифея» та «генія». Для шкільних бібліотек району, як допоміжний матеріал вчителям у вивченні шкільної програми, київські земляки привезли комплекти підручників. На віддяку за теплу зустріч Валентина Терещенко вручила запашний київський коровай представнику Менської райдержадміністрації.

Присутні також вшанували хвилиною мовчання пам’ять старшого брата Ткачів Андрія, що відійшов у вічність напередодні зустрічі.

Творча зустріч із земляками виявилась напрочуд теплою та корисною для всіх. Були також щедрі гостини з гречаниками та сахнівськими варениками. Відчуття було таке, ніби ти не в гостях, а вдома. А відбулась ця зустріч завдяки взаємній організації у її проведенні, активному сприянню голови Менської райдержадміністрації Анатолія Соломка, його першого заступника Олександра Мисника, керівника апарату Вікторії Неруш, директора Центральної районної бібліотеки Інни Дудко, в.о. начальника відділу культури і туризму Віри Бєльченко, членів Менського відділення земляцтва Валентини Терещенко, Олексія Калинського та члена  Сосницького відділення Петра Пархоменка.

Валентина ТЕРЕЩЕНКО