Вже втретє у районі проходив пленер майстрів живопису з ініціативи наших земляків братів Ковтунів та за підтримки районної влади.
Ось і нещодавно в район нагрянули гості, які не тільки можуть побачити прекрасне і неповторне, а і вміють його зафіксувати, відтворити на своїх полотнах. Це художники з Харкова. Протягом п'яти днів їх де тільки не бачили. То вони малювали плавучий міст з рибалками чи чередою корів, місточками, побудованими рибалками, то чиюсь оселю, якій років і років... Побували вони у Будищі, Вишеньках, Райгородку, Мезині. Ніщо не пройшло повз погляд митця. Дивишся на картини і впізнаєш знайомі місця. Так це ж все в нас! А ось неповторні краєвиди Мезина, нашої маленької Швейцарії. А поряд на картині пам'ятка архітектури - церква у Вишеньках. Привертають погляд коні біля ставу. Ніби оживає з-під пензля поламане роками навпіл старе дерево. А ось вітер розчісує віти дерев, човни припнулися до берега Десни. Виставка картин просто вражає своєю неповторністю і майстерністю. До них доклали своєї душі і серця Олександр Король, Олексій Дмитрієв, Олександр Брітцев, Валерій Заліщук, Анастасія Качина, Юлія Кухтіна, Олег Вінник-Штеп. Олексій і Валерія ще студенти, а всі решта професійні художники, які вже мають не одну виставку і багатьох шанувальників їхньої творчості.
Приємно, що їхнім вчителем і наставником, їхнім батьком у творчості є наш земляк, відомий в Україні і за її межами Віктор Іванович Ковтун, народний художник України, лауреат Шевченківської премії. Віктор Іванович митець від Бога. А народився і виріс, пізнав любов до прекрасного у нашому віддаленому і на весь світ відомому історичному Мезині. Його брат, Сергій Іванович, директор приватної галереї «Раритет-Арт» в Києві. І хоча він військовий у відставці, але давній шанувальник мистецтва і всього прекрасного. Саме брати Ковтуни і були ініціаторами пленеру на Коропщині. До речі, вже втретє. С.І.Ковтун звернувся за допомогою до голови райради В.М. Куніцина. Районна влада, звісно, пішла назустріч, організували все на вищому рівні. І готель для проживання, і харчування, і підвіз, як то кажуть, до місця роботи. Художникам залишалося тільки насолоджуватися роботою на свіжому повітрі, творити і отримувати насолоду від спілкування з нашим краєм.
І ось у понеділок, у день, коли український народ святкував день Конституції, у школі мистецтв підбивали підсумки пленеру. Художники виставили свої картини. Охочих ознайомитися з творчим доробком майстрів пензля було чимало. На урочисту частину прибули і наші відомі земляки: і брати Ковтуни, і генерал-майор внутрішніх військ атюшанин Анатолій Миколайович Карацюба, і Повноважний посол Петро Дмитрович Шаповал, який родом з Жовтневого, і всім відомий у нашому районі Петро Іванович Савич.
Районну владу на святі майстрів пензля предст
авляли перші особи району: голова РДА В.Д. Бригинець та голова райради В.М.Куніцин, перший заступник голови РДА П.М.Демиденко. Не обійшов свято і екс-голова районної ради І.М.Пилипець. Наші відомі земляки у своїх виступах дякували районній владі за організацію пленеру на Коропщині, відмічали їхню немалу заслугу в тому, що у такому невеличкому містечку, як Короп, є школа мистецтв, де діти можуть розвивати свої таланти. Але, як виразилися митці, форму треба наповнити змістом. Тобто, і стіни школи мистецтва повинні дихати творчістю. Але, звісно ж, все це з часом. А ще відзначали як заслугу влади, що у нас надається немала увага дітям, які мають творче обдарування. І це добре, адже побачити талант, дати йому розвиток, підтримати на початковому етапі маємо саме ми, дорослі.
- Дбати про підростаюче покоління, значить дбати про наше майбутнє. А без майбутнього немає життя – відзначив С.І.Ковтун.
- Коли я забирав художників з Будища, бачив, скільки дітей було поряд,. їм було цікаво, вони захоплювалися. Те, що ми робимо - ми робимо для наших дітей, - додав голова райради В.М.Куніцин.
Саме так пішов художньою стежиною і понорничанин Сергій Редьога. Сьогодні він навчається у Харківському художньому училищі, попереду у нього ще і художня академія, а там і майстер-клас у самого народного художника Віктора Ковтуна, який підтримав хлопця і дав йому путівку у життя. На сьогодні у нашому районі є ще один самородок – Святослав Москотін.
Під час закриття пленеру староста групи художників Олександр Король дякував місцевій владі за організацію пленеру і що вони могли повноцінно, плідно попрацювати. Мала розмову і з художницею Юлією Кухтіною. Вона вже вдруге на Коропщині. Каже, що місця у нас дуже гарні. Але мальовничі краєвиди можна побачити скрізь, а ось тієї аури, де митець розчиняється у просторі і ніби час перестає існувати, це можна відчути тільки на Коропщині.
А яке ж свято і приїзд гостей без подарунків. С.І.Ковтун подарував школі мистецтв книгу «Шляхами Васильківського» та фарби для малювання, а А.М. Карацюба – книгу та декоративну тарілку з зображенням Лесі
Українки.
Харківські художники залишили деякі зі своїх картин. Найцінніші, на їх погляд, забрали з собою, щоб представити їх на виставках в Україні і за рубежем.
Цьогорічний пленер відбувся і завдяки благодійникам. Основні витрати взяла на себе сім'я Куніциних, голова ПСП «Лукново» Гейко М.М., підприємці С.А.Мальцев та В.І. Яцечко. А особлива подяка директору готелю «Космос» Ю.Л.Вегері та всьому колективу.
Людмила КОВАЛЬЧУК
Останні коментарі
13 years 35 тижнів тому
14 years 2 тижні тому
14 years 14 тижнів тому
14 years 27 тижнів тому
14 years 28 тижнів тому
14 years 46 тижнів тому