УКЛІН ДЕСНІ

Вже традиційним для земляцтва став виїзд на природу ближче до рідної Чернігівської землі. Земляки вирушили у подорож спекотного суботнього ранку із причалу на Подолі. На нинішню акцію зібрали чимало членів Ради, керівників регіональних відділень та активістів земляцтва разом з їхніми сім’ями. Вирушили на вже знайомому теплоході «Карпати» по Дніпру до рідної Десни, де на острові Великий між двома ріками мав відбутися цей захід.
Свого часу така подорож була започаткована головою Ради земляцтва Віктором Ткаченком. Оригінальністю цього дійства є те, що люди можуть поспілкуватися один з одним, знаходячись наодинці із природою та рідною землею, відпочити та вирішити ділові питання. Саме під час такого відпочинку люди відчувають себе розкутіше, можуть поплавати в річці, згадати цікаві історії та випити келих чудового вина чи чарку запашної горілки, всі знаходяться поза політикою. Нинішнє виїзне зібрання, на жаль, відбулося без свого керівника. Віктор Ткаченко у міру своєї нинішньої завантаженості завітав на теплохід. Він зійшов на палубу, всіх привітав із подією та благословив у дорогу.
Скажу відразу, що нинішня поїздка відбулася завдяки наполегливості її організаторів першого заступника голови земляцтва, виконавчого директора Тетяни Літошко, заступників голови Олексія Орєховича, Володимира Пушкарьова, Миколи Борща та активістки Галини Орєхович. Окрім них, активними організаторами та учасниками заходу були члени Ради, керівники регіональних відділень та активісти земляцтва Дмитро Волох, Віктор Черненко, Володимир Лузан із дружиною Світланою, Євген Калін з дружиною Іриною, Григорій Шкребель, Юрій Проценко з дружиною Тамарою та донькою Іриною, Галина Кокта, Василь Тройна з дружиною Ольгою, Алла Поплавська, Анатолій Фурса, Валентина Артюх, Марина Канавець, Віталій Коваленко, Валентина Пархоменко, Ніна Розстальна, Сергій Ковтун з дружиною Світланою, Микола Білан, Петро Катіман, Анатолій Кошіль, Нінель Навроцька та багато інших земляків. На свято зустрічі земляків до нашого гурту долучився гість із США син Миколи Борща Юрій із дружиною Тетяною, які нині проживають в штаті Огайо США.
У призначений час наш теплохід із гуртом земляків відшвартувався та взяв курс на острів Великий. У цей час товариство розбилося на палубі по своїх гуртах і проводило активне спілкування. Люди обмінювалися думками. Хтось згадував минуле зібрання на природі, а хтось, уперше потрапивши на дійство, тільки здогадувався, як воно буде відбуватися. Час перепливу до місця призначення промайнув миттєво. І ось знайоме всім місце – очікуваний острів Великий. Наш земляцький десант висадився на нього. Далі було гуртове фото, а потім земляки прибрали місце для відпочинку в певному квадраті. В цей день була дуже велика спека, температура досягала рекордного для Києва показника +37 градусів. Тому саме у воді було легко переборювати спеку. Накупавшись вдосталь, всі присутні зібралися за земляцьким столом. Спочатку привітали з ювілеєм Юрія Проценка - керманича Борзнянського регіонального відділення. Було багато тостів: за земляцтво, жінок, земляків, чоловіків, тощо. Зі всіх усюд було чути гомін, співи. Перед присутніми свою майстерність у народному співі показали народна артистка України Валентина Пархоменко, академік Дмитро Волох та Марина Канавець. Потім біля води були веселі конкурси та забави, в яких брали участь різного віку земляки. Переможці конкурсів отримували вареники з чернігівськими чорницями від Галини Орєхович, а учасники розіграшів стали власниками різноманітних сувенірів. Окрім цього, продовжувалося купання та всілякі веселі розваги. Хтось просто прогулювався берегом, а хтось активно віддався спілкуванню, згадуючи якісь смішні історії чи просто знайомлячись, розповідав щось про себе. Час промайнув швидко, і ось всі знову зібралися за столом, де товариство чекали запашні шашлики.
Десь за годину перед від’їздом наше свято окропив дощ, який багатьох земляків змусив покинути острів і перебратися на теплохід. Після закінчення дійства ніхто не хотів поспішати додому. Люди покидали зібрання із задоволенням і посмішками, мабуть, вже думаючи, що через деякий час вони знову зберуться.
Про наше традиційне земляцьке виїзне зібрання зі мною поділилися своїми враженнями деякі земляки.
Юрій Проценко, керівник Борзнянського регіонального відділення:
- Наша родина задоволена. Чернігівське земляцтво є міцною організацією в плані духовності. Ми вже не перший раз більшим чи меншим складом беремо участь у таких зібраннях. Серед земляків сьогодні є духовний кістяк, якому до всього є діло. Такі виїзди є складовою історії, що пишеться про земляцтво. Дай Бог всім присутнім на цьому заході здоров’я. Приємно, що тут багато молоді, яка черпає від старшого покоління все найкраще.
Сергій Ковтун, заступник керівника Коропського регіонального відділення:
- На подібних заходах ми з дружиною не вперше. Цьогорічний захід удався. Погода та братська атмосфера сприяли спілкуванню. Хто хотів ближче познайомитися – познайомився. Хто хотів відпочити – відпочив. Хто хотів покупатися – покупався. Хто хотів побути наодинці – побув. Зібрання сприяло ще більшому єднанню земляків. Наша родина щиро вдячна його ініціаторам та організаторам.
Володимир Федяй, активіст Ріпкинського регіонального відділення:
- Цьогорічне виїзне зібрання мені сподобалося. Саме такі зустрічі зближують земляків, допомагають краще розуміти ті завдання, які стоять перед земляцтвом. А люди переймають один у одного досвід, чомусь навчаються. Такі зустрічі дуже корисні. Я, наприклад, сьогодні познайомився із чудовою жінкою Олександрою Піхтою, представницею Ічнянського осередку, я сподіваюся у майбутньому стане моєю дружиною.
Ніна Розстальна, активістка Корюківського регіонального відділення:
- Я дуже задоволена, бо скупалася у водах Дніпра, що наповнюються деснянськими. Вода чудова, настрій чудовий, люди чудові. Все чудово. Одне тільки жаль, що немає поруч зі мною мого чоловіка Віталія.
Володимир Пушкарьов, заступник голови земляцтва:
- Я в захваті від нашої поїздки. Тут розкрилися люди із зовсім новими якостями. Сьогодні було дуже багато цікавих людей. Я отримав масу емоцій та здоров’я. Думаю, що нинішня поїздка буде в пам’яті земляків цілий рік.
Тетяна Літошко, перший заступник голови, виконавчий директор земляцтва:
- Мені здається, що наш виїзд на Десну відбувся і багатьом сподобався. Ми знайшли багатьох нових енергійних активістів, які поповнили сили земляцтва і наступного року така поїздка відбудеться однозначно з новими силами та зарядом і, очевидно, новими ідеями.
Микола Борщ, заступник голови Ради земляцтва:
- Це була традиційна поїздка, яку наше земляцтво проводить кожного року, і з року в рік вона не повторюється. Важко сказати, коли було краще, коли гірше. Але всі вони були прекрасні. Це ті заходи, які згуртовують земляків, які роблять людей друзями. Тут ми побачили різні покоління та різних фахівців. Вони сходяться на одному, що ми всі земляки, які працюють на одну державу, але один одного не знали до того, поки не зустрілися на березі річки.
- Олексій Орєхович, заступник голови земляцтва:
- Поїздка на пароплаві для спілкування на природі – це земляцький захід, від якого користі та вражень не менше, ніж після щорічних загальних земляцьких зборів. Цьогорічна поїздка була особливою тим, що майже всі учасники виїзного зібрання були його організаторами, до участі залучилося багато нових активістів земляцтва, які з собою запросили ще й гостей не тільки з інших регіонів нашої країни, а навіть з далекого та ближнього зарубіжжя. Майже сорокаградусна спека не тільки не завадила відпочинку, а, навпаки, зробила його приємнішим та результативнішим.
Леонід РУСИЧ