Ще один гімн Корпщині на черговому пленері братів Ковтунів виконали на полотнах художники, які біля двох тижнів (з 12 по 24 жовтня 2010 року) досліджували наш край і його людей. В неділю у приміщенні школи мистецтв відвідувачі змогли познайомитись із частиною завершених робіт, а фундатори, організатори та учасники – обмінятися з цього приводу думками та підбити чергові підсумки.
В. Куніцин - голова райради
- Колись “Седнівська осінь” надихнула нас на проведення такого заходу, - звернувся до витоків пленерського руху в районі голова райради Володимир Куніцин. - З ініціативи наших славетних земляків це стало можливим і в нас на Коропщині. Попередні пленери проводились навесні, влітку, з початком зими. Не вистачало осінніх барв... І ось, мені здається, ситуацію виправлено...
Завданням влади було допомогти художникам, які біля двох тижнів працювали у районі. Маю надію, все у нас вийшло... А на завершення своєї роботи художники провели майстер-клас для наших дітей.
Ми підтримуємо постійний зв'язок з Сергієм Івановичем Ковтуном, у нас є певне бачення того, що може вийти з цих пленерів, у що вони повинні перерости.
В. Бригинець - голова РДА
- Співпраця з братами Ковтунами, - продовжив тему пленерів голова РДА Володимир Бригинець, - дає свої плоди в різних напрямках — по-перше, вона дає додатковий імпульс для розвитку наших дітей. Далеко не кожен район може такою співпрацею похвалитись. Цього разу Віктор Іванович передав для учнів нашої школи мистецтв академічні ескізи, які є не в кожному художньому училищі.
По-друге, твори художників, які бувають на Коропщині, беруть участь у різних виставках і помалу відбувається популяризація нашого району. Краєвиди Коропщини, інших куточків Чернігово-Сіверщини приваблюють погляди поціновувачів живопису, слугують певною рекламою в напрямку розвитку зеленого туризму - і цим теж роблять велику справу.
В повсякденних турботах ми можемо не звернути уваги й не оцінити принад якихось прекрасних куточків поліського краю. Художники примушують нас зупинитись, оцінити красу нашої землі, замислитись над нашим до неї ставленням.
В.Ковтун - народний художник України
-Сьогодні всі про вибори, а ми про мистецтво, - такими словами почав своє звернення до зібрання народний художник України Віктор Ковтун, -я приїхав до вас із святкування 70-річчя директора харківського авіаційного заводу Анатолія Костянтиновича Мялиці. З чотирнадцяти Героїв України, які живуть і працюють на Слобожанщині, привітати його з днем народження приїхало десять. Він наш земляк — з Новгород - Сіверщини і його серце назавжди прив'язане до Чернігівщини. Сьогодні, в значній мірі його талантами, будуються авіаційні лайнери і йому хотілося б відвідати батьківщину М. Кибальчича. Думаю, ми ще обов'язково тут побуваємо з ним разом.
Московський державний університет — один із провідних навчальних закладів світу. Його очолює талановитий вчений Віктор Антонович Садовничий. Він створив комп'ютер, якого зараз має хіба Пентагон. Сьогодні МДУ з 98 місця в «табели о рангах» вищих учбових закладів світу перемістився на 8. Президент РФ призначив В.А. Садовничого ректором МДУ. Віктор Антонович родом із Лозівського району на Слобожанщині. Ми з ним дружимо, і в МДУ є десять моїх робіт. З них на п'яти — наша Чернігівщина.
У творчому циклі «Мій рідний край Слобожанщина» чи не половину робіт складає доробок «Мій рідний край Коропщина» (за результатами конкурсу, Віктор Іванович став у березні 2010 року лауреатом Шевченківської премії - Авт.).
Ось уже три роки Коропщину знають як учасницю пленерів. Сьогодні маємо продовження цієї роботи. Це на користь краю. Ми передали для школи мистецтв роботи академії мистецтв і дизайну. Нехай це теж приносить користь.
А. Карацюба – керівник Коропського районного відділення
- Хтось назвав Чернігівщину депресивним регіоном, - звернувся до присутніх голова Коропського земляцтва в Києві генерал Анатолій Миколайович Карацюба. - Ми зібралися і думаємо над тим, що нам робити, щоб це було не так.
Дуже вдячний владі, що вона з розумінням і великим бажанням підхопила цю ідею про проведення пленерів. Цей край цікавий живописцям: вода — є, краєвиди — є, палаци — є, сільський побут — є, а якщо зайдете на подвір'я та витягнете щось із комори — побачите, чим жили батьки наші, побачите наш корінь. Нас сюди тягне, як магнітом. Спасибі, що прийшли. Це значить, що ми не байдужі, а ще це означає, що ми будемо багатими.
С. Ковтун – заступник керівника Коропського районного відділення
Все, що роблять чоловіки — жінкам, для жінок, заради жінок. А це ми робимо для дітей — щоб вони мали майбутнє. Щоб не залежно від того, де народилася дитина — в Покошичах, Оболонні чи в Сохачах вона мала можливість вирости тим, ким вона хоче, і мати для цього всі можливості.
Найголовніше для художників – отримати позитивні емоції, яскраві враження. А для нас - прекрасні картини. Всі земляки, які живуть у Києві, сказати, що здивовані — не те слово. Краєвидами Коропа, Мезина, Коропщини в цілому захоплені. Та головне відкриття — люди, які щиро раді художникам.
С. Коморний - художник
- Все організоване й поставлене настільки добре, що важко щось додати, - подякував за організацію пленеру художник Сергій Коморний. Дуже живописні місця.
Я знаю двох мезинських людей з місця однієї з найдавніших стоянок людини на планеті, які зараз створюють іншу стоянку — мистецьку, від якої отримають визнання від людей в усьому світі. Для них - це батьківщина. А ми виставляємо свої роботи у Києві, інших містах, і для глядачів описані нами місця теж стають батьківщиною. Оспіване художниками стає рідним.
М. Белан - голова Коропської селищної ради
- З приємністю згадую виставку робіт В.І. Ковтуна у Новгород-Сіверському. А на зворотному шляху побували у батьків В.І. і С.І. Ковтунів. І люди і природа настільки щиро дарували нам своє добро, що нам захотілося щоб воно передалося й нашим дітям. Тоді ми отримали імпульс для створення школи мистецтв.
Початок покладено. Нас радує, що діти йдуть сюди. Дорогі діти! Йдіть до цієї школи, вірте у свої сили, навчайтеся й творіть і перед вами відкриється прекрасне майбутнє.
Останні коментарі
13 years 48 тижнів тому
14 years 15 тижнів тому
14 years 27 тижнів тому
14 years 40 тижнів тому
14 years 1 тиждень тому
15 years 7 тижнів тому