У вирі ярмаркового дійства

26 вересня Прилуки ярмаркували. Традиційно до цієї події не залишилися байдужими й представники Прилуцького осередку Чернігівського земляцтва З ранку зібрались земляки біля кас Палацу спорту, зайняли місця в комфортабельному автобусі, що люб’язно надала Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, яку очолює наш голова Кривонос Павло Олександрович, і вирушили в чудову подорож до Прилук. До складу делегації увійшли активісти Прилуцького осередку – Микола Гордієнко, Дмитро Волох, Борис Харитонов, Микола Халимоненко, Іван Забіяка, Олександр Івахненко, а від ради Чернігівського земляцтва – Микола Борщ, Іван Майдан, Валентина Пархоменко, Сергій Кудін, Микола Стратілат та інші.

Прилуки зустріли нас святковим вбранням. В місто завітала золота осінь, а разом з нею і традиційний ІХ регіональний Воздвиженський ярмарок – один із найяскравіших брендів Прилук, який широко відомий не тільки на Чернігівщині, а й за її межами. На центральних вулицях міста вирувала торгівля різноманітними товарами, запропонованими місцевими та регіональними виробниками продуктів промисловості, громадського харчування, продукції бджільництва. Яскраво була представлена виставка-продаж “Сад, город”, в якій традиційно взяв участь і Микола Халимоненко разом з колективом редакції “Дім, сад, город”. Всі видання цієї редакції користуються великим попитом серед прилучан. Також великий інтерес викликала виставка голубів, виробів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва “Дивоцвіт мистецтва навколо нас”, “Галявина казок”, „Ярмаркові забави”. Вперше на Воздвиженському ярмарку проводився конкурс “Довга коса – дівоча краса”.

Наша делегація взяла участь в урочистому відкритті Ярмарку. Від імені Чернігівського земляцтва прилучан і гостей привітав Микола Борщ. А Борис Харитонов розповів декілька гуморесок. Святковий концерт “Прилуцькі гуляння” розпочав культурно-масове дійство на Театральній площі міста. Родинний дует “Благодать натхнення” у складі Ірини та Дмитра Головачів привітав земляків виконанням своїх найкращих музичних номерів.

Весь день ми перебували у святковому настрої, а надвечір, по дорозі додому, відвідали Густинський монастир і мали чудову нагоду залучитися до духовних святинь Прилуччини. Подорож закінчилася, але в душах учасників спогади і враження залишаться назавжди. Тож побажаємо й подальшого розвитку й процвітання нашому милому серцю Прилуцькому краю і сподіваємось, що ярмарок у Прилуках не зникне, доки живе український народ, доки діти шанують традиції своїх батьків.

Додаткова інформація: http://val.ua/culture/200583.htm