Вихідці з Чернігово-Сіверського краю великий інтерес проявили до повідомлення про обрання 9 лютого 2012 року громадського та державного діяча Російської Федерації Миколи Івановича Ляха Головою Ради - Головою Правління Ради земляцтв України в місті Москві.
Особисто для мене повідомлення про цю подію в ЗМІ Росії і України не було несподіваним, бо постійний зв’язок із керівниками Об’єднання українців Росії Тарасом Миколайовичем Дудком (племінник Олександра Петровича Довженка), Людмилою Михайлівною Мельник (родом з Чернігівщини), Чернігівського земляцтва в Москві Федором Григоровичем Яроцьким дозволяє вчасно обмінюватися інформацією про всі події, які відбуваються в наших громадських організаціях.
Крім того, сама по собі, подія закономірна, прогнозована та бажана для нас з керівниками Об’єднання українців Росії та Чернігівського земляцтва в столиці Російської Федерації. Вона являється наслідком роботи з метою забезпечення співпраці земляцтв двох братніх держав.
Однією з головних цілей Ради - координація та проведення спільних великих заходів, спрямованих на розвиток і зміцнення економічного, культурного, гуманітарного співробітництва між Україною та Російською Федерацією.
Рада зарекомендувала себе авторитетною громадською організацією, до складу якої входять відомі в Росії та Україні громадські та політичні діячі. Доля більшості з них тісно пов'язана з Україною - багато хто народився та виріс, інші жили, вчилися або працювали в Україні. Вони всі мають загальне бажання зміцнювати братерські зв'язки російського і українського народів.
Щоб зробити висновок чому вибрали саме Миколу Івановича – треба ознайомитися з коротеньким матеріалом про життєвий шлях винуватця події, інформація та фото для якого, за його згодою, надані керівниками Об’єднання українців Росії та Чернігівського земляцтва в Москві.
Народився Микола Іванович Лях 26 червня 1946 року в с. Блистова Менського району Чернігівської області.
В 1964 році закінчив із золотою медаллю Краснохутірську школу-інтернат Новгород - Сіверського району Чернігівщини.
За фахом - філолог, політолог, фахівець з державного управління та з міжнародних відносин.
Закінчив факультет романо - германської філології Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка в 1971 р., Академію суспільних наук при ЦК КПРС за спеціальностю «Теорія соціально-політичних відносин» в 1991 р., Академію народного господарства при Уряді РФ за спеціальністю «Державна політика та державне управління» в 1997 р., Академію Генерального штабу ЗС РФ за спеціальністю «Оборона та забезпечення державної безпеки Російської Федерації» в 1998 р.
Доктор політичних наук, профессор, дійсний член Академії соціальних наук і Міжнародної Академії інформатизації.
Автор чисельних публікацій у вітчизняних і зарубіжних суспільно - політичних виданнях.
Указом Президента Російської Федерації № 419 від 26 квітня 1997 року йому одному з перших в Росії присвоєне найвище звання держслужби - Дійсний державний радник Російської Федерації I класу.
У Москві живе та працює з 1977 року.
Трудовий шлях розпочав учителем англійської мови Холминський середньої школи Корюківського району Чернігівщини. Потім був на комсомольській роботі - секретар Корюківського райкому, секретар Чернігівського обкому ЛКСМУ, заступник завідувача міжнародним відділом ЦК ВЛКСМ. Після комсомольської роботи працював в Посольстві СРСР в Ефіопії.
З квітня 1991 року працював у Всесоюзному товаристві «Знання» начальником відділу по взаємодії з державними органами влади та громадськими організаціями, членом Виконкому - директором департаменту зовнішніх зв'язків Міжнародної науково - просвітницької Асоціації «Знання» (МНПА). Був представником-координатором МНПА в Економічній і соціальній Раді (ЕКОСОР) Організації об'єднаних націй.
У період з 1993 по 2000 рік - завідувач сектором організаційного забезпечення робочих планів Президента РФ в Адміністрації Президента РФ, керівник Секретаріату Голови Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації - перший заступник керівника Апарату Держдуми II скликання, потім - віце-президент - статс-секретар Міждержавної російсько-білоруської компанії «Славнафта», заступник Генерального директора Фонду «Міжнародний телекінофорум в Ялті», перший заступник Голови Правління Міжнародного союзу авіапромисловості, директор ГУ м. Москви «Московський дім національностей», начальник відділу - керівник Апарату заступника Мера Москви в Уряді Москви з питань міжрегіонального співробітництва, національної політики, масових комунікацій і спорту, радник президента, генерального директора ГК Colin's в РФ.
З 2009 року - один з ініціаторів створення Міжнародного центру освіти «Атлантик», відомого в Україні як Центр освіти «Меридіан», перший заступник Генерального директора, Генеральний секретар Опікунської Ради МЦО «Атлантик» в Російській Федерації.
Бере активну участь у політичному та громадському житті країни. Був членом Громадської Палати при Президентові Російської Федерації в 1994-1998 роках, Головою Правління Асоціації взаємодії старших дипломатів і керівників бізнесу, радником Центральної виборчої комісії РФ, радником Голови Державної Думи Федеральних Зборів РФ, членом Президії Центральної Ради Союзної Громадської Палати Білорусі та Росії, відповідальним секретарем Експертно-консультативної Ради із законодавчого забезпечення національної безпеки при Голові Державної Думи Федеральних Зборів РФ, членом Експертної Ради Державної Думи та Комітету Торгово-промислової палати Російської Федерації з проблем авіаційно-космічного комплексу, помічником депутата Державної Думи Артура Миколайовича Чилінгарова - першого заступника Голови фракції «Єдина Росія», Героя Радянського Союзу та Героя Росії.
В даний час Микола Іванович Лях: радник Людмили Іванівни Швецової - заступника Голови Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації; помічник члена Ради Федерації Олександра Івановича Александрова - голови Комітету з конституційного законодавства; член Ради Асамблеї народів Росії; член Громадської Ради ГУ МВС по м. Москві; член Правління Благодійного Фонду ГУВС «Щит і Ліра»; засновник, член опікунської Ради Недержавного освітнього закладу «Міжнародний Центр освіти «Атлантик», засновник Турецько - Російського Фонду Культури - Культурного Центру в Стамбулі.
Одружений, має доньку.
Нагороди та відзнаки:
державні: орден «Знак Пошани», медалі «В ознаменування 100-річчя з дня народження В.І. Леніна», «В пам'ять 850-річчя Москви», «300 років Російському флоту», «150 років заснування органів охорони пам'яток історії та культури», «Захиснику Вітчизни» (Україна), Почесна Грамота Республіки Дагестан, Почесна Грамота Виконкому СНД;
суспільні: ордени Петра Великого I і II ступеня, Андропова, «Велика Перемога», Честі II і III ст.;
церковні: орден Преподобного Сергія Радонезького III ступеня;
інші: Золота медаль «За відмінні успіхи в навчанні, праці та за зразкову поведінку», Почесний Знак ВЛКСМ, Почесний Знак ДТСААФ СРСР, Почесний знак Всесоюзного товариства «Знання», вища нагорода Міжнародного міжакадемічного союзу «Зірка Вернадського» II ступеня, срібна медаль Міжпарламентської Асамблеї СНД.
Олексій ОРЄХОВИЧ,
заступник голови Чернігівського земляцтва в м. Києві,
відповідальний за зв’язки з земляцькими об’єднаннями за кордоном
Останні коментарі
13 years 49 тижнів тому
14 years 17 тижнів тому
14 years 28 тижнів тому
14 years 42 тижні тому
14 years 42 тижні тому
15 years 8 тижнів тому