Прес-конференція для ЗМІ столиці

Прес-конференція для ЗМІ столиці

16 лютого ц.р. у прес-центрі Київського Палацу спорту відбулася традиційна прес-конференція для засобів масової інформації, присвячена підсумкам діяльності Чернігівського земляцтва за 2009 рік і підготовці до загальних зборів товариства, які відбудуться 26 лютого у Палаці спорту.
На чисельні запитання журналістів відповідав голова Ради Чернігівського земляцтва Віктор Ткаченко. Зок

рема він сказав, що за минулий 2009 рік Чернігівське земляцтво вийшло на новий, більш якісний рівень роботи, помітно зріс його авторитет серед киян – вихідців з Чернігівщини та в рідному краї. Зараз воно об’єднує 3127 чоловік, серед яких відомі державні і політичні діячі, вчені, представники бізнесових кіл, освіти, охорони здоров’я, культури та мистецтва, ветерани війни та праці. В структурі товариства діють двадцять регіональних осередків, об’єднання молоді, учасників Великої Вітчизняної війни та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Журналістів радіо-новин, «Урядового кур’єра», «Сільських вістей» та інших видань цікавили питання співпраці з місцевою владою Чернігівщини, особливо конкретні справи земляцтва щодо духовного відродження і збереження історичних та культурних пам’яток Сіверського краю.

Як повідомив Віктор Ткаченко, на основі угоди про співробітництво з обласною держадміністрацією та обласною радою, договору про співпрацю столичних земляцтв з Київською міською держадміністрацією у минулому році проведено ряд важливих громадсько-культурних заходів. Особливе місце приділялось налагодженню конструктивних економічних, соціальних та культурологічних зв’язків між столицею і рідним краєм, духовному відродженню і збереженню пам’яток історії і культури Чернігівщини, вшануванню пам’яті видатних земляків Олександра Довженка, Михайла Коцюбинського, Павла Тичини, Георгія Вороного та Миколи Яковченка. Реалізувались довгострокові проекти – гуманітарна допомога закладам охорони здоров’я, освіти та культури, матеріальна підтримка малозабезпеченим сім’ям та дітям-сиротам .

З найбільш значимих заходів року слід, зокрема, назвати Всеукраїнський конкурс акторської майстерності імені Народного артиста України Миколи Яковченка, благодійні заходи у містах та селах області, зустрічі з ветеранами війни та праці, забезпечення квитками сільських дітей на Новорічних святах у Києві, закладку земляцького саду у Густинському монастирі та Корюківському районі, фінансування книг авторів-земляків та збірника «Літературний Чернігів», участь у загально-земляцьких толоках у Національному музеї архітектури і побуту України. За цей період були організовані земляцькі поїздки до Козельця, Батурина, Чернігова, Качанівки, Сеньківки, Ніжина, Бобровиці, Борзни, Новгород-Сіверська, Ріпок, Прилук, Сосниці та інших міст та сіл Чернігівщини.

Регулярно видавалась та розповсюджувалась газета «Отчий поріг», з допомогою земляцтва побачила світ книга Петра Медвідя «Моя Чернігівська родина» про історію та кращих людей товариства. Приємною подією для земляцтва стало присудження престижної премії імені Д. Яворницького за книгу «Жукля» нашому земляку Василю Устименку.

Кореспондента газети «Голос України» Якова Гальченка зацікавив досвід роботи районних відділень та їх конкретні результати по наданню допомоги землякам.

Голова Ради земляцтва доповів учасникам прес-конференції про десятки добрих справ районних осередків. Він підкреслив, що ці питання систематично обговорювались на засіданнях Ради товариства, зібраннях відділень та об’єднаннях. Практично кожен регіональний осередок виступав зі своїми починами. За ініціативи Бобровицького, Корюківського, Ріпкинського, Борзнянського, Козелецького, Прилуцького і Носівського відділень у районах проведено десятки цікавих заходів, зігрітих любов’ю до трудівників села. Набирає систематичного характеру допомога обдарованим випускникам середніх шкіл та дітям з малозабезпечених сімей у вступі до вищих учбових закладів, у працевлаштуванні молоді у столиці.

Вагоме місце в діяльності товариства займала підтримка земляцьких ініціатив у відповідних центральних державних органах, пропаганда історичної спадщини Чернігівщини, висвітлення життя області і земляцтва в засобах масової інформації. Центральним напрямком у роботі земляцтва , всіх його осередків було і залишатиметься уважне ставлення до кожного земляка в його радощах і скрутах, створення атмосфери доброзичливості, взаємо підтримки, поглибленні життєвих контактів з рідним краєм.

Наше товариство, сказав на завершення прес-конференції Віктор Ткаченко, яке набуває міжнародного статусу, працювало і працюватиме в тісному контакті із земляцтвами інших областей України, громадськими товариствами в країнах ближнього і дальнього зарубіжжя.

В проектах угоди співпраці Ради земляцтва з обласною держадміністрацією та обласною радою на 2010 рік закладені основні пропозиції, висловлені на підсумковій земляцькій конференції, зборах регіональних осередків, які виходять із насущних завдань, що постають перед Чернігівщиною і земляцтвом на нинішній рік.

Ми вступили у непростий 2010 рік. Впевнені, що він стане роком активної творчої роботи на благо Сіверського краю, заради розквіту Української держави.

Прес-служба Чернігівського земляцтва