З першого питання доповів голова Ради Віктор Ткаченко. Він повідомив, що загальні збори земляцтва відбудуться 1 лютого 2013 року у приміщенні Міжнародного виставкового центру. В основу організації заходу має бути покладено досвід минулорічних зборів. Може бути розширено формат учасників та гостей.
Для підготовки цього заходу необхідно:
Щодо конференції. Це статутний захід, і ми маємо провести його за два місяці до зборів, визначити норму представництва від кожного відділення та провести аудит нашої діяльності і підготувати звіт ревізійної комісії. З огляду на ці умовності конференцію можемо планувати на 16 січня 2013 року, а делегатів від кожного відділення обрати на їх звітних зборах у кількості трьох осіб, незалежно від числа членів відділення.
Питання передплати на газету "Отчий поріг" обговорювали дружно і бурхливо, адже це не лише часопис нашого життя, а й спомини про історичну минувшину нашої малої батьківщини, відомі постаті і добрі справи наших земляків.
Тетяна Літошко, виконавчий директор Ради, поінформувала, що передплата вже розпочалась і буде тривати до 15 грудня. Всі реквізити газети знаходяться у каталозі і передплатний індекс той же. Дещо зросла ціна накладу для передплатників і складає 48 грн 78 коп. Решту вартості дотує земляцтво в обсязі близько 50 тис. грн на рік за тисячу примірників. Передбачається передплатити "Отчий поріг" в школи-інтернати для дітей-сиріт, музеї, сільські ради та бібліотеки. Як заохочення для дітей, роботи яких були представлені у дитячому конкурсі "Перлини рідної Сіверщини", є намір передплатити газету дитячим мистецьким закладам.
Віктор Ткаченко зауважив, що передплата газети – це одне з питань, яке характеризує активність роботи відділень і кожного члена земляцтва зокрема. Прикро, що на річні зустрічі збирається близько трьох тисяч земляків, а передплачує газету вісімсот сімдесят чоловік. З них понад двісті примірників передплачується для шкіл, музеїв і бібліотек на Чернігівщині і лише близько шестисот столичних земляків є передплатниками.
Цю тему розвинув Леонід Горлач. – Це питання дуже болюче. В інших громадських організаціях передплата газети також проходить складно. Щоб краще видавати газету, потрібно після проведення заходів подавати інформацію до газети. Тоді буде більше фактів, яка складатимуть історію нашого буття. Як кажуть у народі: "Вміла готувати та не вміла подавати". Хочеться поліпшити газету, ввести нові рубрики.
Наприклад, Яків Гальченко із "Голосу України" запропонував рубрику про налагодження стосунків відділень з місцевим керівництвом, Іван Забіяка підтримав цю пропозицію. Благодійна діяльність кожного із нас в районі буває різна. Одні земляки можуть подарувати комп'ютер, хтось може допомогти побудувати церкву, але це все має бути відображено в газеті. У одного в районі налагоджуються чудові, добросердечні стосунки, а у когось виникає тертя в процесі роботи. Керівники відділень мають втручатися в цей процес.
Йшлося на засіданні і про необхідність уточнення списків земляків у відділеннях, поповнення земляцтва молодими активними членами, залучення до роботи кожного члена земляцтва.
Розглянуті також питання щодо якості роботи окремих структурних формувань, активності земляків та необхідності оновлення керівного складу в окремих відділеннях.
Ганна СКРИПКА
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Otch_p12.12.pdf | 1.4 MБ |
Останні коментарі
13 years 36 тижнів тому
14 years 3 тижні тому
14 years 15 тижнів тому
14 years 28 тижнів тому
14 years 28 тижнів тому
14 years 47 тижнів тому