Славен край наш
Історія Чернігово-Сіверської землі переконливо свідчить, що упродовж багатьох століть наш край був одним із визначальних центрів формування української нації. Саме на нашій землі протягом віків відбувалися доленосні історичні події, які гартували українську націю, формували засади і традиції української державності.
Чернігівщина дала Україні та світу багатьох славетних людей, талант і праця яких збагатили надбання як українського народу, так і європейської та світової цивілізації.
Отже, маємо багатовікову історію. Якщо я скажу, що ці вісім десятиліть були для області непростими – то це означає сказати дуже м'яко і поверхово. Ми прожили важкі і непевні роки. Але ми з гордістю говоримо про здобутки і досягнення славного 80_річного шляху – шляху становлення та регіонального самовизначення, шляху випробувань часів Великої Вітчизняної війни та повоєнної відбудови, шляху поступу, врешті – розбудови Чернігівщини як невід'ємної частини незалежної Української держави.
У жовтні 1932 року згідно з постановою Всеукраїнського Центрального Виконкому було створено Чернігівську область як окрему адміністративну одиницю УРСР. І саме з 30_х років Чернігівщина, яка протягом століть була територією переважно сільськогосподарського виробництва, почала розвиватися як промисловий регіон.
Непоправних втрат завдала нашому краю Велика Вітчизняна війна, яка забрала десятки тисяч життів, скалічила сотні тисяч людських доль. Загарбники повністю знищили 75 населених пунктів та залишили частково зруйнованими 590 сіл, селищ та містечок.
Післявоєнний час – це роки відновлення мирного життя, відродження населених пунктів та будівництво нових промислових об'єктів, закладів освіти, культури, охорони здоров'я.
Освоєння наприкінці 50_х років родовищ нафти і газу на Чернігівщині відкрило нову сторінку економічного розвитку регіону. Споруджуються такі гіганти вітчизняної промисловості як камвольно_суконний комбінат, об’єднання "Хімволокно", Чернігівський радіоприладний завод, потужні промислові підприємства у Прилуках і Ніжині. Активізується будівництво багатоповерхових житлових будинків, створюється розгалужена інфраструктура.
А потім була нарешті здобута незалежність, останні два десятиліття нашої області, нашої історії – це роки демократичних, реформаторських перетворень задля утвердження незалежності країни, роки спільного будівництва з усіма регіонами сучасної Української держави.
Перше двадцятиріччя незалежності України запам'ятається мешканцям Чернігівщини шанобливою увагою до національної історії – відродженням святинь та пам'яток архітектури світового значення, народженням і розвитком підприємницької ініціативи, появою нових інфраструктурних проектів та інноваційних підприємств. Його характерною ознакою стало залучення регіону до транскордонного співробітництва, участь у європейських інтеграційних економічних та культурних процесах.
Чернігівщина сьогодні – це 22 райони та три міста обласного значення, які успішно розвиваються і розбудовуються. Це – земля працьовитих людей, що шанують свою історію, бережуть та відроджують національні традиції, самовідданою працею примножують багатство рідного краю.
Стратегічною метою середньострокової Програми соціально_економічного розвитку Чернігівської області на 2011–2015 роки є перетворення її на конкурентоспроможний, інвестиційно привабливий регіон з високим рівнем життя населення та комфортними умовами для гармонійного розвитку особистості.
Сьогодні маємо всі підстави стверджувати, що Чернігівщина – це регіон з величезним аграрним потенціалом, де доглянута земля віддячує щедрими врожаями дбайливим господарям. Нині сільське господарство поступово стає однією з найбільш перспективних галузей економіки регіону, в якій поєднуються передові технології та висока продуктивність праці.
Наша мальовнича Чернігівщина заслужено вважається перлиною національної культури України, краєм, де високо цінується духовна спадщина, розвивається мистецтво, відроджується музейна справа. За останні двадцять років на Чернігівщині започатковано такі унікальні проекти, як культурно_мистецькі свята, фольклорні і театральні фестивалі, творчі конкурси. Успішно реалізовано низку проектів щодо збереження історикокультурної спадщини області: створення та розвиток національних історико_культурних заповідників "Чернігів Стародавній" та "Гетьманська столиця" в Батурині, відродження древнього Любеча та багато інших.
Тому впевнений: весь позитив, усе корисне для людей, що вдалося нам зробити у регіоні за останні роки – лише початок великого шляху з відродження та розквіту нашого Придеснянського краю.
Володимир ХОМЕНКО,
голова Чернігівської облдержадміністрації_
Останні коментарі
13 years 35 тижнів тому
14 years 3 тижні тому
14 years 15 тижнів тому
14 years 28 тижнів тому
14 years 28 тижнів тому
14 years 47 тижнів тому