№ 9 (117), 2011 газети «Отчий поріг»

До Борзни благословляє хрест

14 серпня у Борзні відбулася визначна подія – при в’їзді в місто було встановлено поклонний хрест. Знаменним є те, що саме цього дня святкується винесення чесних і животворящих древ хреста Господнього. В історії Київської Русі ця дата також є визначною – 14 серпня є днем хрещення Русі святим рівноапостольним князем Володимиром. Тож і Борзна нині відсвяткувала цей день встановленням поклонного хреста.

Цьому посприяли меценати брати Проценки – Олег, В’ячеслав, Тарас і Юрій. Саме до них благочинний церков Борзенщини Іоанн звернувся по допомогу. Брати Проценки не відмовили і надали фінансову підтримку. Безпосереднім організатором виготовлення хреста був Тарас Проценко.

Хрест із сірого граніту був виготовлений на Житомирщині. Благочинний висловив чотирьом братам слова вдячності і подарував їм ікони святої Магдалини з її мощами. Після цього борзенці вирушили освячувати поклонний хрест.

На обряд освячення цього спасительного для християн знамення, що віднині просвіщатиме і оберігатиме всіх подорожніх, крім братів Проценків, прибули: активний член Чернігівського земляцтва, доктор політичних наук М.Обушний, голова міськради А.Койда, його заступник В.Гуменський, екс;голова райдержадміністрації В.Бикович, начальник районної електромережі О.Максимов. Слід відмітити, що О.Максимов взяв на себе технічну сторону і організував встановлення хреста.

Благочинний церков Борзенщини Іоанн та настоятель Святовасилівської церкви отець Микола звершили чин освячення, після чого привітали адміністрацію міста та району, духовенство і усіх мирян, що зійшлися на цю радісну подію.

Прикріплений файлРозмір
Otch_p9.11.pdf1.58 MБ