№1, 2010 газети "Отчий поріг"

Запрошуємо ознайомитися з онлайн версією газети "Отчий поріг", №1 за 2010 рік.

На третій сторінці пыд заголовком "На благо України" газета публікує інтерв'ю з головою товариства "Чернігівське земляцтво" Віктором Ткаченком.

Відомо, що нинішній час дуже рясний на всілякі громадські організації та фонди. І це зрозуміло, бо живемо ж ми у демократично му суспільстві. Та, що б ми не говорили, пальму першості у цій справі має земляцький рух. Як ми уже повідомляли, нещодавно створена і законодавчо підтверджена Асоціація земляцтв України, яку очолив голова товариства "Чернігівське земляцтво" Віктор Ткаченко. З цієї нагоди ми попросили Віктора Вікторовича відповісти на кілька запитань.

Шановний Вікторе Вікторовичу, створення Асоціації – це черговий етап розвитку патріотичного руху в Україні. Хотілось би почути від Вас бодай деяку інформацію про цю подію.

Перші земляцькі організації областей України у Києві почали створюватись на рубежі 1995–1996 рр. На кінець 90*х років земляцький рух був представлений у Києві всіма 25 областями України, включно з АРК. У 2000 р. була створена Рада земляцтв, яка до останнього часу виконувала функції локомотива загальноземляцького руху.

За роки діяльності Ради час від часу виникали питання, що не знаходили відповіді в рамках неформального об'єднання. Негативно відбивалась на її діяльності і різна ступінь організованості земляцтв, спроби деяких з них "гнути свою лінію" під час виконання функцій координатора. В результаті в 2009 році практично зникла співпраця Ради з КМДА у рамках підписаної раніше угоди, звузились до мінімуму контакти з вищими державними органами, не сплачувались членські внески.

Таке становище і стало основною причиною, яка підштовхнула ряд земляцтв до рішення про створення юридичної особи у формі Асоціації земляцтв. Ідею першими підтримали керівники Житомирського, Донецького, Херсонського, Чернігівського, Волинського, Полтавського, Івано-Франківського, Одеського, Рівненського, Сумського, Харківського, Слобожанщини, Черкаського, Чернівецького земляцтв. Трохи пізніше про бажання приєднатись до Асоціації заявили керівники інших земляцтв. Таким чином,
Асоціація земляцтв України, зареєстрована Міністерством юстиції 19 листопада 2009 року, налічує сьогодні 22 земляцькі організації.

Робочим органом Асоціації є координаційний комітет, у який обрано 9 керівників земляцтв.

Дотримуючись максимальної демократичності при ухваленні рішень, ми домовились, що кожен член Асоціації, при бажанні, може брати участь у засіданні координаційного комітету з правом вирішального голосу. Збережений інститут координаторства, причому керівник земляцтва-координатора на час
своєї роботи (а це – 3–6 місяців) є заступником голови Асоціації, після чого ці функції переходять до його наступника.

А які засадничі принципи роботи Асоціації?

Як і раніше, робота всіх земляцтв областей та Криму буде спрямована не на політичні розбори, а на традиційні проблеми, які особливо болючі для регіонів України. Гадаю, що кожен із керівників громадських об'єднань здатний і готовий підставити плече заради спільної справи – допомоги малій батьківщині, підтримки духовності, вирішенню економічних та соціальних проблем. Згадаймо мудре давнє українське прислів'я: "Гуртом добре і батька бити". Ми не збираємося сліпо наслідувати приписи фольклору, а от допомогти тим же батькам та дітям із різних регіонів держави – наш духовний обов'язок.

Цим і буде займатися наша Асоціація.

Розмову вів
Леонід ГОРЛАЧ

Прикріплений файлРозмір
Otch_p1.10.pdf1.92 MБ