№11, 2009 газети "Отчий поріг"

Запрошуємо ознайомитися з онлайн версією листопадового номера газети "Отчий поріг".

На першій сторінці радісна новина для земляків - наш голова Віктор Ткаченко став почесним громадянином міста Ніжина, а також звернення до читачів про початок передплати на земляцький часопис.

З великим задоволенням прочитають земляки нарис Л. Горлача «Я єсть народ...» про молодого і талановитого скульптора Геннадія Єршова, який є автором пам'ятника гетьману Мазепі в Чернігові та пам'ятного знака жертвам Голодомору, що постав у Варшаві.

Керівник Носівського відділення Віктор Черненко народився і виріс у легендарному селі Червоні партизани на Носівщині. У розширеній кореспонденції «Пам'ять треба берегти» він з болем у серці розповідає про героїчні події своїх земляків, які вписали славну сторінку в історію Великої Вітчизняної війни. На жаль, пише автор, не всі сьогодні бережуть пам'ять про загиблих героїв, молоді люди байдуже ставляться до пам'ятних місць в Орішному, де базувався і діяв партизанський загін «За Батьківщину».

Особливо приверне увагу читачів газетний матеріал «Діамант Полісся чи провінція духовності?». Це бесіда кореспондента «Отчого порога» з кандидатом педагогічних наук, секретарем Ніжинської міської ради Олегом Баранковим про проблеми туристичної інфраструктури древнього міста. На думку учасників бесіди, Ніжин, як і Батурин, не повинен перетворитися у духовну провінцію. Необхідно знайти кошти для створення державного історико-культурного заповідника «Древній Ніжин», відреставрувати пам'ятники давньої старовини.

Зацікавить читачів і стаття відомого мистецтвознавця Дмитра Янка про доброчинні справи родини Галаганів, які залишили в українській історії чимало яскравих свідчень людської щедрості, добродійності і милосердя.
«Вітряки» Івана Забіяки» - так називається огляд доктора педагогічних наук Т. Усатенко про творчість нашого знаного земляка із Талалаївки. Іван Михайлович Забіяка - автор, упорядник і редактор популярного альманаха, ідея якого привернути увагу читачів до українознавчих проблем периферії, усвідомлення цікавості і величі історії та духовної культури Сіверського краю.

А ще читачі будуть вдячні журналістам «Отчого порогу», які познайомили з невідомим нашим земляком із Седніва, талановитим поетом Аркадієм Казкою, про якого Павло Тичина сказав: «Я не знаю, чи був би я таким Тичиною, якби не дружба з Казкою...».

У черговому номері земляцького часопису багато подієвої інформації. Це і репортажі з Прилук та Ріпок, де побували наші земляки на осінніх ярмарках, а також замальовки про цікаві зустрічі у Носівці, на суботнику у Пирогово, а також на святі, з нагоди столітнього ювілея нашої землячки з Козелеччини Єлизавети Шиян.
Отож читайте і передплачуйте нашу газету, у якої таке чудове ім'я - «Отчий поріг»!

Прикріплений файлРозмір
Otch_p11.09.pdf1.9 MБ